Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بالاترین و پایین‌ترین نرخ بیکاری در کشورهای اتحادیه اروپا

اداره کاریابی در مادرید، اسپانیا
اداره کاریابی در مادرید، اسپانیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نرخ بیکاری اتحادیه اروپا بر پایه تغییرات فصلی پس از آن که در آوریل سال ۲۰۲۱ به بیش از ۷.۵ درصد رسید، طی ماه مشابه سال جاری میلادی به ۶.۲ درصد کاهش یافت که پایین‌ترین نرخ در طول بیش از سه دهه گذشته به شمار می‌رود.

آگهی

نرخ بیکاری اتحادیه اروپا بر پایه تغییرات فصلی پس از آن که در آوریل سال ۲۰۲۱ میلادی به بیش از ۷.۵ درصد رسید، طی ماه مشابه سال جاری میلادی به ۶.۲ درصد کاهش یافت که پایین‌ترین نرخ در طول بیش از سه دهه گذشته به شمار می‌رود. 

اداره آمار کمیسیون اروپا (یورواستات) روز چهارشنبه با انتشار گزارشی اعلام کرد که مجموع شمار بیکاران در ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا پس از سپری شدن دوره رکود ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا با دو میلیون و ۵۴۳ هزار مورد کاهش به ۱۳ میلیون و ۲۶۴ هزار نفر رسیده است که دو میلیون و ۶۰۰ هزار تن از بیکاران فعلی را جوانان زیر ۲۵ سال تشکیل می‌دهند. 

در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، بالاترین نرخ بیکاری با ۱۳.۳ درصد در اسپانیا ثبت شده و در مقابل، جمهوری چک با ۲.۴ درصد دارای پایین‌ترین نرخ بیکاری است.

نرخ بیکاری در دو قدرت اقتصادی برتر اتحادیه اروپا یعنی آلمان و فرانسه نیز به ترتیب ۳ و ۷.۲ درصد گزارش شده است.

مطابق گزارش یورواستات، نرخ بیکاری زنان در اتحادیه اروپا در آوریل گذشته به ۶.۵ درصد رسیده که پایین‌تر از نرخ ۶.۶ درصدی ماه مارس ۲۰۲۲ بوده است. همچنین، نرخ بیکاری مردان نیز در آوریل ۲۰۲۲ میلادی به ۵.۸ درصد رسید که پایین‌تر از نرخ ۵.۹ درصدی ماه مارس گذشته بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بدهی عمومی فرانسه مرز ۳ هزار میلیارد یورو را نیز رد کرد

رکوردشکنی در ۳ دهه گذشته؛ نرخ بیکاری ۳ عضو اتحادیه اروپا به زیر ۳ درصد رسید

جنگ اوکراین؛ پیش‌بینی بانک جهانی از افزایش رکود، تورم و فقر در سال ۲۰۲۲