مدیر صندوق بین‌المللی پول: جهان پس از جنگ اوکراین دیگر مثل قبل نخواهد شد

رئیس صندوق بین‌المللی پول
رئیس صندوق بین‌المللی پول Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مدیر صندوق بین‌المللی پول نسبت به ادامه روند صعودی قیمت‌ها و کاهش رشد اقتصادی در جهان پساکرونا و درگیر جنگ اوکراین ابراز نگرانی کرد.

آگهی

مدیر عامل صندوق بین‌المللی پول، هشدار داد که «جهانِ پس از جنگ دیگر شبیه گذشته نخواهد بود.»

کریستینا جورجی‌‌يوا، مدیر عامل صندوق بین‌المللی پول، در توضیح پیامدهای تهاجم نظامی روسیه به اوکراین بر اقتصاد جهانی گفت که این جنگ بیش از همه بر آینده انرژی تاثیرگذار خواهد بود و دولت‌ها را با چالش تامین امنیت انرژی مورد نیاز مردم و اقتصادهای ملی مواجه می‌کند.

رئیس این نهاد پولی بین‌المللی با اذعان به این که دولت‌ها بر اساس تجربه حاصل از این جنگ به سمت تامین ذخایر استراتژیک و تضمین‌کننده امنیت انرژی گرایش پیدا خواهند کرد، تاکید کرد که وقوع چنین شرایطی جهان را بیش از پیش آبستن بروز درگیری‌های نظامی بیشتر خواهد کرد. 

خانم جورجی‌‌يوا سپس نسبت به ادامه روند صعودی قیمت‌ها در جهان پساکرونا و درگیر جنگ اوکراین ابراز نگرانی کرد. 

رئیس صندوق بین‌المللی پول سپس خاطرنشان کرد که تاثیر جنگ اوکراین بر رشد جهانی قابل توجه خواهد بود، به طوری که نهاد  پولی تحت مدیریت او پیش‌بینی خود از رشد اقتصاد جهانی را در سال جاری میلادی از ۴.۹ درصد به ۴.۶ درصد کاهش داده ولی به نظر می‌رسد که این نرخ تا ۳.۶ درصد کاهش یابد.

این در حالی است که به گفته او، صندوق بین‌المللی پول در نیمه سال ۲۰۲۱ امیدوار بود که نرخ رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۲۲ به ۶.۱ درصد برسد.  

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

خانم جورجی‌‌يوا همچنین یادآور شد که صندوق بین‌المللی پول تا کنون کمک اضطراری ۱.۴ میلیارد دلاری را به اوکراین اعطا کرده است اما در دراز مدت، این کشور به حمایت مالی بیشتری به ویژه برای عملیات بازسازی نیاز خواهد داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیش‌بینی رئیس صندوق بین‌المللی برای ۲۰۲۳: یک سوم اقتصاد جهان سال سختی را در پیش دارند

بانک مرکزی آلمان: بهای واحدهای مسکونی با وجود افت قیمت همچنان بالاتر از ارزش واقعی است

فایننشیال تایمز: ایران از دو بانک بریتانیایی برای دور زدن تحریم‌ها استفاده کرده است