Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ثبت بالاترین نرخ رشد قیمت مسکن در منطقه یورو طی ۱۶ سال گذشته؛ چک صدرنشین شد

House price
House price Copyright canva Photo
Copyright canva Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ میلادی افزایش قیمت مسکن در همه کشورهای عضو اتحادیه دیده شده و در نیمی از این کشورها نیز این افزایش قیمت بیش از ۱۰ درصد بوده است.

آگهی

بنا بر گزارش جدید یورواستات، اداره آمار کمیسیون اتحادیه اروپا، قیمت مسکن در این اتحادیه در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ میلادی ۹.۲ درصد رشد داشته است. این نتیجه‌گیری، حاصل ارزیابی شاخص قیمت مسکن در همه کشورهای عضو و مقایسه قیمت‌های این دوره با دوره مشابه در سال ۲۰۲۰ میلادی است.

بنا بر این گزارش که روز جمعه ۱۴ ژانویه منتشر شد، میزان افزایش قیمت مسکن در منطقه پولی یورو نیز ۸.۸ درصد بوده است.

این بالاترین نرخ رشد سالانه قیمت مسکن برای اتحادیه اروپا از سه ماهه دوم سال ۲۰۰۷ میلادی و برای منطقه یورو از سال ۲۰۰۵ میلادی است.

تحولات قیمت مسکن در کشورهای عضو اتحادیه اروپا

براساس داده‌ها، در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ میلادی افزایش قیمت مسکن در همه کشورهای عضو اتحادیه دیده شده و در نیمی از این کشورها نیز این افزایش قیمت بیش از ۱۰ درصد بوده است.

کمترین نرخ رشد قیمت در این دوره در کشورهای قبرس (۲.۲ درصد) و ایتالیا و اسپانیا (هر دو ۴.۲ درصد) و بیشترین میزان در جمهوری چک (۲۲ درصد) سپس لیتوانی (۱۸.۹ درصد)، استونی (۱۷.۳ درصد) و هلند (۱۶.۸درصد) به ثبت رسیده است.

داده‌ها همچنین حاکی از آن است که در همه کشورهای عضو نیز قیمت مسکن در این دوره، در مقایسه با سه ماهه دوم افزایش یافته است.

منطقه یورو (EA19) شامل ۱۹ کشور اروپایی عضو اتحادیه اروپا یا خارج از آن است که یورو را به عنوان پول رسمی خود انتخاب کرده‌اند و سیاست‌های پولی آنها نیز بطور هماهنگ از مسیر بانک مرکزی اروپا تعیین می‌شود.

این کشورها عبارتند از: بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رکورد ۱۴ ساله افزایش قیمت مسکن در منطقه یورو شکست؛ استونی صدرنشین و قبرس قعرنشین شد

خرید مسکن در ترکیه؛ رقابت شهروندان عراقی و ایرانی همزمان با افزایش علاقه افغان‌ها

۱۰ شغل پردرآمد فرانسه در سال ۲۰۲۴؛ رئیس‌جمهوری و نمایندگان مجلس آن چقدر حقوق می‌گیرند؟