Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

هراس از گونه جدید کرونا؛ قیمت بیت‌کوین ۲۰ درصد از رکوردش فاصله گرفت

کاهش ارزش بیت‌کوین
کاهش ارزش بیت‌کوین Copyright Canva
Copyright Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تاثیر نگرانی‌ها از شیوع گونه جدید ویروس کرونا که در آفریقای جنوبی شناسایی شده است روز جمعه در اکثر بازارهای جهان حس شد. در همین راستا قیمت بیت‌کوین که اوایل ماه جاری میلادی رکورد جدیدی را ثبت کرده بود روز جمعه ۷.۵ درصد سقوط کرد.

آگهی

ارزش بیت‌کوین همزمان با کشف گونه جدیدی از ویروس کرونا و نگرانی از پیامدهای احتمالی آن حدود ۲۰ درصد از رکورد تاریخی قیمت خود فاصله گرفت. 

قیمت بیت‌کوین که اوایل ماه جاری میلادی رکورد جدیدی را ثبت کرده بود روز جمعه ۷.۵ درصد سقوط کرد. ارزش اتر یا اتریوم، دومین ارز دیجیتال نیز ۹ درصد کاهش یافت. 

تاثیر نگرانی‌ها از شیوع گونه جدید ویروس کرونا که در آفریقای جنوبی شناسایی شده است روز جمعه در اکثر بازارهای جهان حس شد. در همین راستا ارزش سهام در بازارهای اروپایی بیشترین میزان کاهش را از ماه ژوئيه (تیر/مرداد) تجربه کرد. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ارزش شاخص‌های اصلی سهام در پاریس، لندن و برلین بیش از سه درصد کاهش یافت. شرکت‌های فعال در حوزه حمل و نقل هوایی با بیشترین میزان کاهش در ارزش سهام روبرو شدند. به عنوان مثال ارزش سهام شرکت ایرباس روز جمعه ۱۱ درصد کاهش پیدا کرد.

ارزش بیت‌کوین در ماه جاری میلادی به تقریبا ۶۹ هزار دلار رسیده بود که رقمی بی‌سابقه محسوب می‌شد. این در حالی است که بیت‌کوین روز جمعه ۵۴ هزار و ۴۳۰ دلار معامله شد. 

ارزش بیت‌کوین با وجود افت قیمت ناشی از شیوع گونه «بی.۱.۱.۵۲۹» (B.1.1.529) از ویروس کرونا همچنان طی سال جاری بیش از ۸۵ درصد افزایش یافته است. 

به گفته دانشمندان گونه جدید ویروس کرونا بسیار سریع سرایت می‌کند و هنوز مشخص نیست که میزان کارایی واکسن‌های موجود در پیشگیری از ابتلا به آن تا چه حد است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ارزش بیت‌کوین به کم‌ترین حد در سال جاری رسید

طلا، بیت‌کوین یا سهام؛ کدامیک در سال ۲۰۲۲ سود بیشتری خواهد داد؟

بیش از ۴۰ فروشگاه در بریتانیا به مشتریان وفادار خود بیت‌کوین می‌دهند