Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

جف بزوس و رویاهای تازه؛ ثروتمندترین فرد جهان پس از استعفا از مدیرعاملی آمازون عازم فضا می‌شود

جف بزوس، بنیانگذار و مدیرعامل آمازون
جف بزوس، بنیانگذار و مدیرعامل آمازون Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ثروتمندترین فرد جهان اعلام کرده که همچنان کرسی خود در هیات مدیره غول فناوری و تجارت الکترونیک جهان را حفظ خواهد کرد؛ شرکتی که او ۲۷ سال پیش در ابعاد اولیه یک کتابفروشی برخط(آنلاین) بنیانگذاری کرد.

آگهی

جف بزوس، ۵۷ ساله، از روز دوشنبه سمت مدیرعاملی آمازون را به اندی جسی، مدیر سرویس‌های تحت وب آمازون، واگذار می‌کند تا توجه خود را بر توسعه شرکت خصوصی اکتشافات فضایی، برنامه‌های خیرخواهانه و سایر دغدغه‌های شخصی خود متمرکز کند.

البته ثروتمندترین فرد جهان اعلام کرده که همچنان کرسی خود در هیات مدیره غول فناوری و تجارت الکترونیک جهان را حفظ خواهد کرد؛ شرکتی که او ۲۷ سال پیش در ابعاد اولیه یک کتابفروشی برخط(آنلاین) بنیانگذاری کرد.  

ارزش روز مجموع سهام شرکت آمازون در حال حاضر به بیش از ۱.۷ تریلیون میلیون دلار رسیده و این شرکت در سال ۲۰۲۰ حدود ۳۸۶ میلیارد دلار درآمد داشته است.  

بر پایه شاخص میلیاردهای بلومبرگ، آقای بزوس با کسب ۲۰۳ میلیارد دلار، ثروتمند‌ترین فرد جهان است و از ایلان ماسک، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت تسلا حدود ۱۷ میلیارد دلار فاصله گرفته است. آقای بزوس با تاسیس شرکت فضایی «بلو اوریجین» و آقای ماسک با تاسیس شرکت اسپیس‌ایکس وارد رقابت در عرضه اکتشاف‌های فضایی و تدارک سفرهای تجاری به مریخ شده‌اند.  

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

بر همین اساس، آقای بزوس اعلام کرده که قصد دارد ۲۰ ژوئیه(۲۹ تیر) با راکت ساخت شرکت «بلو اوریجین» به فضا سفر کند. او این سفر را به همراه برادرش، میلیادری که بلیت همراهی با او را ۲۸ میلیون دلار خریده و یک نفر دیگر انجام خواهد داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا جف بزوس ۴ میلیارد دلار سهام خود در آمازون را فروخت؟

بالاترین و پایین‌ترین میزان حقوق بازنشستگی در اروپا مربوط به کدام کشورهاست؟

۱۰ شغل پردرآمد فرانسه در سال ۲۰۲۴؛ رئیس‌جمهوری و نمایندگان مجلس آن چقدر حقوق می‌گیرند؟