Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بازار متزلزل تسلا در چین؛ ماسک از سیاست‌های اقتصادی و زیست‌محیطی پکن تمجید کرد

آغاز عرضه محصولات تسلا در چین؛ ژانویه ۲۰۲۰
آغاز عرضه محصولات تسلا در چین؛ ژانویه ۲۰۲۰ Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ایلان ماسک، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا در پی افزایش خطر از دست دادن بازار چین، طی یک مصاحبه با تلویزیون دولتی این کشور به تمجید از اهداف اقتصادی و زیست محیطی پکن پرداخت.

آگهی

ایلان ماسک، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا در پی افزایش خطر از دست دادن بازار چین، طی یک مصاحبه با تلویزیون دولتی این کشور به تمجید از اهداف اقتصادی و زیست محیطی پکن پرداخت.

آقای ماسک در گفتگو با تلویزیون دولتی چین(CCTV) گفت که به اعتقاد او اقتصاد چین طی دهه آینده به بزرگترین اقتصاد جهان تبدیل خواهد شد. مدیرعامل تسلا همچنین دولت چین را دولتی متعهد به حفظ محیط زیست و آینده‌ای متکی بر انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر توصیف کرد. این در حالی است که چین در حال حاضر بزرگ‌ترین تولید کننده گازهای گلخانه‌ای در جهان است و دولت این کشور وعده تا تعهد‌های بین‌المللی خود در این خصوص را تا سال ۲۰۶۰ محقق کند. 

آقای ماسک در ادامه این گفتگو تاکید کرده که «من از آینده تسلا در چین بسیار مطمئن هستم.»؛ ابراز اطمینانی که با تغییر رویه‌ای که دولت چین در قبال تسلا طی هفته‌های اخیر اتخاذ کرده چندان همخوانی ندارد.

نهادهای نظارتی چین ماه گذشته کیفیت محصولات تولیدی تسلا در شانگهای را مورد سوال قرار دادند و اواخر هفته گذشته نیز ارتش این کشور اعلام کرد که ورود خودروهای تسلا را از بیم استفاده جاسوسی از دوربین‌های آن به محوطه‌های نظامی ممنوع کرده است.  

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

آقای ماسک روز شنبه نیز با حضور در کنفرانسی ویدیویی سعی کرده بود که به نگرانی‌های ارتش چین پاسخ دهد. او اطمینان داده بود که اتومبیل‌های ساخت شرکت او هرگز برای چنین اهدافی استفاده نخواهد شد. 

در حال حاضر ۲۰ درصد درآمد تسلا از محل فروش محصولاتش در بازار چین است و این کشور پس از ایالات متحده دومین بازار بزرگ سازنده خودروهای الکتریکی است.

آقای ماسک با این زبان چینی بلد نیست ولی یکی از محبوب‌ترین چهره‌ها در شبکه اجتماعی چینی ویبو(Weibo) است. او در این شبکه اجتماعی ۱.۷ میلیون دنبال‌کننده دارد. حتی لی که چیانگ، نخست وزیر چین نیز پس از آن که آقای ماسک گفته بود، عاشق چین است، برای اعطای اقامت دائم چین به او ابراز تمایل کرده بود ولی یکسال پس از این اظهارنظر ادامه فعالیت کارآفرین ثروتمند آمریکایی در چین با دست‌اندازهای پیاپی مواجه شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طوفان ایلان ماسک در توییتر؛ هر پیام ثروتمندترین فرد جهان چند دلار می‌ارزد؟

شوک مثبت ترور ترامپ به بازارهای مالی؛ ارزهای دیجیتال به استقبال شکست بایدن رفتند

بانک جهانی رتبه روسیه را با وجود تحریم به کشور «پردرآمد» ارتقا داد؛ چرا روسیه همتراز آمریکا شد؟