شمار بیشتری از شهروندان منطقه اقتصادی اروپا اجازه ورود به نروژ را دریافت می‌کنند

شمار بیشتری از شهروندان منطقه اقتصادی اروپا اجازه ورود به نروژ را دریافت می‌کنند
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بر اساس آخرین اصلاحات صورت گرفته در مقررات داخلی نروژ، کارگران منطقه اقتصادی اروپا در اوج بحران ناشی از شیوع بیماری کووید ۱۹ دیگر نیازی به ارائه برگه تایید اشتغال در یکی از صنایع خاص را نخواهند داشت.

آگهی

دولت نروژ همزمان با شیوع ویروس کرونا در اروپا، برخی مقررات ورود به کشور و عبور از مرزهای خود را بازنگری و اصلاح کرده است. این تغییرات برای شهروندان منطقه اقتصادی اروپا که در این کشور کار می‌کنند نتیجه مثبتی به همراه دارد چرا که شمار بیشتری از آنها از حق تردد برخوردار خواهند شد.

مونیکا مایلند،‌ وزیر دادگستری و مدیریت وضعیت‌های اضطراری نروژ با تایید این مطلب یادآور شد: ما تغییراتی در برخی مقرارت و آیین‌نامه‌ها ایجاد کردیم و این بدان معنی است که شمار بیشتری از شهروندان منطقه اقتصادی اروپا که در اینجا کار می‌کنند از این پس می‌توانند به اینجا بیایند.»

پایگاه اینترنتی «شنگن ویزا اینفو» SchengenVisaInfo با انتشار گزارشی در این خصوص اعلام کرد که بر اساس آخرین اصلاحات صورت گرفته در مقررات داخلی نروژ، کارگران منطقه اقتصادی اروپا در اوج بحران ناشی از شیوع بیماری کووید ۱۹ دیگر نیازی به ارائه برگه تایید اشتغال در یکی از صنایع خاص را نخواهند داشت.

شرط اشتغال داشتن در نروژ پیش از شانزدهم مارس،‌ زمان اعمال محدودیت برای ورود به این کشور نیز در اصلاحات جدید صورت گرفته برای ورود شهروندان منطقه اقتصادی اروپا برداشته شده و این دسته از افراد حتی در صورتی که پیش از تاریخ یاد شده در این کشور کار نکرده باشند منعی برای ورود ندارند. با این حال در مقررات جدید همچنان تاکید شده است که کارگران منطقه اقتصادی اروپا باید از مقررات وضع شده برای محدودیت تردد در کشور و الزامات قرنطینه تبعیت کنند.

وزیر دادگستری و مدیریت وضعیت‌های اضطراری نروژ در ادامه یادآور شده است: «دولت مدام تلاش دارد تا توازنی مناسب میان تدابیر پیش گیرانه برای مقابله با آلودگی به ویروس و دیگر ملاحظات مهم اجتماعی در این کشور برقرار کند. اصلاحاتی که به تازگی در مقرارت اعمال شده برای تسهیل در جریان یافتن امور و تردد نیروی کار است و به شفافیت بیشتر این مسئله که چه کسی حق ورود دارد و چه کسی در معرض خطر اخراج است، کمک می‌کند.»

وزیر کشور نروژ ماه گذشته میلادی اعلام کرده بود که کنترل‌‌های موقت مرزی برای پیشگیری از شیوع ویروس و بیماری‌ مرگ‌بار کووید ۱۹ برای یک دوره بیست روزه جدید تا شانزدهم آوریل تمدید می‌شود.

بر اساس ماده ۲۸ مجموعه قوانین مرزی شنگن اگر شرایط بحرانی کنونی تا شانزدهم آوریل بهبود نیابد دولت نروژ کنترل‌های مرزی را برای دوره‌ای طولانی‌تر تمدید خواهد کرد.

تاکنون در نروژ ۶ هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا به ثبت رسیده و ۱۱۴ نفر نیز به دلیل ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌‌اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جریمه سنگین برای یک کشیش نروژی به دلیل نقض مقررات قرنطینه

اتحادیه اروپا نرخ اشتغال را تا سال ۲۰۲۰ به بیش از ۷۵ درصد می‌رساند

شانس اشتغال برای مهاجران در کدام کشور اروپایی بیشتر است؟