آزمایش ۳ دارو علیه کووید۱۹؛ درمان تجربی مبتلایان در نروژ آغاز شد

آزمایش ۳ دارو علیه کووید۱۹؛ درمان تجربی مبتلایان در نروژ آغاز شد
Copyright عکس از آرشیو آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا از طریق آزمایش تجربی مصرف دارو در نروژ آغاز شد.

آگهی

درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا از طریق نخستین آزمایش تجربی مصرف دارو در نروژ آغاز شد. بیمارستان دانشگاه اسلو یکی از ۲۲ مکانی در جهان است که در حال انجام بزرگترین مطالعه بین‌المللی توسط سازمان جهانی بهداشت با هدف شناسایی داروی درمان بیماری کووید-۱۹ است. این مطالعه شامل آزمایش تاثیر سه درمان دارویی با استفاده از ترکیب داروهای موثر بر مالاریا و ابولاست.

نخستین داروی مورد آزمایش در این طرح «هیدروکسی کلروکین» است که با نام تجاری «پلاکونیل» به بازار عرضه شده است. این دارو برای درمان مالاریا ساخته شده ولی امید می‌رود که بر کاهش تبعات مرگبار بیماری کووید-۱۹ نیز موثر باشد. پس از پایان آزمایش تجربی اثر این دارو بر مبتلایان به ویروس کرونا، بررسی داروهای دیگر از جمله داروی ابولا آغاز خواهد شد.

آزمایش این داروها حداقل طی مدت سه ماه و بر روی چند صد نروژی انجام خواهد شد. همزمان سایر مراکز درگیر در این بررسی نیز به طور هماهنگ آزمایش‌های خود را انجام، ثبت و گزارش خواهند کرد. سازمان جهانی بهداشت امیدوار است که نتایج اولیه این بررسی طی دو ماه آینده مشخص شود و راه را برای ساخت داروی بیماری کووید-۱۹ باز کند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کلیساهایی که با وجود شیوع کرونا نباید تمیز شوند

آیا واکسن سل ایمنی بدن ما را در برابر ویروس کرونا بالا می‌برد؟

استارتاپ نروژی سفارش‌های غذایی را با پهپاد به دست مشتریان می‌رساند