آزمایش ۳ دارو علیه کووید۱۹؛ درمان تجربی مبتلایان در نروژ آغاز شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
آزمایش ۳ دارو علیه کووید۱۹؛ درمان تجربی مبتلایان در نروژ آغاز شد
کپی رایت  عکس از آرشیو آسوشیتدپرس

درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا از طریق نخستین آزمایش تجربی مصرف دارو در نروژ آغاز شد. بیمارستان دانشگاه اسلو یکی از ۲۲ مکانی در جهان است که در حال انجام بزرگترین مطالعه بین‌المللی توسط سازمان جهانی بهداشت با هدف شناسایی داروی درمان بیماری کووید-۱۹ است. این مطالعه شامل آزمایش تاثیر سه درمان دارویی با استفاده از ترکیب داروهای موثر بر مالاریا و ابولاست.

نخستین داروی مورد آزمایش در این طرح «هیدروکسی کلروکین» است که با نام تجاری «پلاکونیل» به بازار عرضه شده است. این دارو برای درمان مالاریا ساخته شده ولی امید می‌رود که بر کاهش تبعات مرگبار بیماری کووید-۱۹ نیز موثر باشد. پس از پایان آزمایش تجربی اثر این دارو بر مبتلایان به ویروس کرونا، بررسی داروهای دیگر از جمله داروی ابولا آغاز خواهد شد.

آزمایش این داروها حداقل طی مدت سه ماه و بر روی چند صد نروژی انجام خواهد شد. همزمان سایر مراکز درگیر در این بررسی نیز به طور هماهنگ آزمایش‌های خود را انجام، ثبت و گزارش خواهند کرد. سازمان جهانی بهداشت امیدوار است که نتایج اولیه این بررسی طی دو ماه آینده مشخص شود و راه را برای ساخت داروی بیماری کووید-۱۹ باز کند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید