Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جریمه سنگین برای یک کشیش نروژی به دلیل نقض مقررات قرنطینه

پلیس نروژ
پلیس نروژ Copyright Ferdinand Ostrop/AP2011
Copyright Ferdinand Ostrop/AP2011
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«او (کشیش) به همراه حدود ده نفر دیگر بوده و برای صحبت کردن به آنها نزدیک شده است. این در حالی است که تنها یک روز پیش از آن از سفر خارج از کشور بازگشته بود.»

آگهی

یک کشیش نروژی که به تازگی از سفر به یک کشور اروپایی دیگر بازگشته بود، به دلیل نقض مقررات ویژه مربوط به دوران قرنطینه کرونایی به پرداخت جریمه نقدی سنگینی محکوم شد.

روزنامه نروژی «وردنس گانگ» که این خبر را منتشر کرده، می‌نویسد این کشیش تا پیش از ورود به نروژ در یک کشوری اقامت داشته که نام آن در لیست قرمز دولت اسلو از نظر شیوع کووید۱۹ بوده و بنابراین او می‌بایست بعد از ورود به کشورش دست کم ۱۴ روز در قرنطینه می‌ماند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این فرد مذهبی که نام او فاش نشده، نه تنها مقررات مربوط به قرنطینه را رعایت نکرده، بلکه یک روز بعد از بازگشت، در کلیسای محلی مراسم برگزار کرد. در حکم قضایی که علیه این مرد صادر شده و وردنس گانگ به نسخه‌ای از آن دست یافته، آمده است: «او (کشیش) به همراه حدود ده نفر دیگر بوده و برای صحبت کردن به آنها نزدیک شده است. این در حالی است که تنها یک روز پیش از آن از سفر خارج از کشور بازگشته بود.»

مبلغ جریمه نقدی این فرد ۲۰ هزار کرون نروژ یا هزار و ۸۶۰ یورو ذکر شده است.

ویروس کرونا در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی، در نروژ شیوع زیادی نیافته است. با این حال آمار مبتلایان به کووید۱۹ در این کشور در هفته‌های اخیر به شکل نگران‌کننده‌ای بالا رفت. بیشتر موارد اخیر ابتلا در نروژ از طریق انتقال ویروس از افرادی صورت گرفته که از خارج به این کشور وارد شده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخست وزیر نروژ به دلیل نقض مقررات کرونایی جریمه نقدی شد

استفاده از برنامه هوشمند کنترل شیوع ویروس کرونا در نروژ ممنوع شد

شمار بیشتری از شهروندان منطقه اقتصادی اروپا اجازه ورود به نروژ را دریافت می‌کنند