Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

حکم دیوان دادگستری اروپا علیه مخالفان «ایربی‌اندبی»

حکم دیوان دادگستری اروپا علیه مخالفان «ایربی‌اندبی»
Copyright Quelle: AP
Copyright Quelle: AP
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دیوان دادگستری اروپا کمپانی اینترنتی ایربی اندبی را از ثبت به عنوان شرکت املاک و مستغلات مبری دانست.

آگهی

دیوان دادگستری اروپا با صدور یک حکم «ایربی‌اندبی»، پلاتفرم کرایه اقامتگاه های موقتی را با عنوان «آژانس املاک و مستغلات» نشناخت و آن را وبسایت «خدمات جامع اطلاعاتی» عنوان کرد. این حکم دیوان دادگستری اروپا پیروزی بزرگی برای این  وبسایت به شمار می‌رود.

دیوان دادگستری اروپا که پس از شکایت علیه «ایربی‌اندبی» از سوی فرانسه تشکیل جلسه می داد اعلام کرد که این پلاتفرم نیازی ندارد تا خود را به‌عنوان یک شرکت «املاک و مستغلات» ثبت کند. هتل‌ها و بنگاه‌های معاملات ملکی در فرانسه نسبت به اجاره دادن اقامت گاه هایی که از سوی افراد عادی از طریق «ایربی‌اندبی» صورت می گیرد گلایه دارند و می گویند کسب و کار آنها با وروداین پایگاه اینترنتی کسادشده است.

به جز شهر پاریس در فرانسه، شهرهایی بزرگ دیگری چون آمستردام و بارسلونا نسبت به عدم «قانونگرایی و عدم ثبت شرکت«ایربی‌اندبی» در این شهرها و معافیت مالیاتی آن نارضایتی کامل دارند.

«ایربی‌اندبی» شرکتی است که مقراصلی آن در جمهوری ایرلند است؛ جایی که مالیات بردرآمد بسیار پایین‌تر از شهرهایی چون پاریس و آمستردام و بارسلونا است.

مخالفان این پلاتفرم معتقدند که «ایربی‌اندبی» قواعد صحیح رقابت در بازار آزاد را رعایت نمی کند.

شرکت «ایربی‌اندبی» پس از پیروزی در دادگاه بیانیه ای صادرکرد که در آن آمده است: «ما می خواهیم شریک خوبی برای جهانیان باشیم. قبلا با بیش از ۵۰۰ دولت همکاری کرده ایم تا شهروندان بتوانند خانه های خود را در حالی به اشتراک بگذارند که از قوانین مالیاتی پیروی می کنند.»

دیوان دادگستری اروپا که مقر آن در لوکزامبورگ است همچنین ادعاهای شرکت های توریستی و گردشگری که خواستار ثبت «ایربی‌اندبی» به عنوان چنین شرکتی در کشورشان شده اند نپذیرفت و در حکم خود اعلام کرد که این پلاتفرم وظیفه ای ندارد تا همچون این شرکت ها به تعهدات حسابداری و بیمه‌ای پایبند باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لیست سیاه اتحادیه اروپا؛ پانزده گریزگاه مالیاتی شناسایی شد

فرانسه لایحه مالیات بر غول‌های دنیای دیجیتال را معرفی کرد

بالاترین و پایین‌ترین میزان حقوق بازنشستگی در اروپا مربوط به کدام کشورهاست؟