بلغارستان از ترس هجوم مهاجران فعلا سودای پیوستن به حوزه شنگن را ندارد

بلغارستان از ترس هجوم مهاجران فعلا سودای پیوستن به حوزه شنگن را ندارد
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بلغارستان یکی از چهار کشور عضو اتحادیه اروپاست که هنوز توافقنامه شنگن را امضاء نکرده است.

آگهی

بلغارستان، عضو اتحادیه اروپا به رغم تلاش‌های پیشین خود برای پیوستن به حوزه شنگن، اکنون و از ترس هجوم مهاجران به خاک خود فعلا از پیوستن به حوزه به اصطلاح بی‌مرز در اروپا صرف‌نظر می‌کند.

بویکو بوریسوف، نخست وزیر بلغارستان در دیدار اخیر خود از آلمان با اعلام سیاست جدید کشورش و این که صوفیه روزانه ۱۵۰ مهاجر را تحویل یونان می دهد گفت که هر چند فعلا قصد نداریم به حوزه شینگن بپیوندیم اما به همکاری خود با این حوزه در زمینه‌های «قاچاق مواد مخدر و مبارزه با تروریسم» ادامه می دهیم.

بلغارستان یکی از چهار کشور عضو اتحادیه اروپاست که هنوز توافقنامه شنگن را امضاء نکرده است. کرواسی، قبرس و رومانی، سه کشور دیگر عضو اتحادیه هستند که به حوزه شنگن نپیوسته‌اند اما سفر یه این کشورها تحت شرایطی با استفاده از ویزای شنگن ممکن است.

بلغارستان همچنین یکی از ۹ کشور عضو اتحادیه اروپاست که داخل حوزه پولی یورو نیست. هشت کشور دیگر عبارتند از: جمهوری چک، کرواسی، دانمارک، مجارستان، لهستان، رومانی، سوئد و بریتانیا.

اکثر نمایندگان پارلمان اتحادیه اروپا در دسامبر ۲۰۱۸ با تصویب قطعنامه‌ای بلغارستان را حائز شرایط پیوستن به حوزه شنگن دانستند. اما برخی از کشورهای عضو اتحادیه از جمله هلند با پیوستن بلغارستان به حوزه شنگن مخالفت می‌ورزند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویزای شنگن؛ اهرم فشار اتحادیه اروپا برای مقابله با مهاجرت غیرقانونی

شرایط جدید صدور روادید شنگن اعلام شد

نرخ دلار آمریکا در بازار تهران به بالاترین سطح در ۲۳ روز گذشته رسید