Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پرونده پولشویی در آلمان؛ پلیس دفتر مرکزی دویچه بانک را بازرسی کرد

پرونده پولشویی در آلمان؛ پلیس دفتر مرکزی دویچه بانک را بازرسی کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بر اساس تحقیقات انجام شده بر روی این پرونده دویچه بانک مظنون به فراهم کردن تسهیلاتی برای تعدادی از مشتریان برای تاسیس شرکت در «بهشت های مالیاتی» و پولشویی با مبالغ بدست آمده از «فعالیت های مجرمانه» است.

آگهی

در ادامه تحقیقات بر روی پرونده پولشویی در آلمان، دفتر مرکزی دویچه بانک روز پنجشنبه توسط ماموران پلیس این کشور تحت بازرسی قرار گرفت.

پلیس آلمان همزمان با بازرسی از دفتر مرکزی این بانک در شهر فرانکفورت، چند شعبه اصلی دیگر این موسسه بزرگ مالی را تفتیش و مورد بازرسی قرار داد.

این تحقیقات و بازرسی های متعاقب آن پس از افشای موارد متعدد تخلف مالی و فعالیت مخفیانه شرکت های بزرگ جهان آغاز شد که منشا آن انتشار اسنادی محرمانه موسوم به اوراق پاناما در آوریل سال ۲۰۱۶ بود.

بیشتر بخوانید:

دویچه بانک یکی از موسساتی است که فعالیت های مالی آن با انتشار اسناد پاناما با اتهام پولشویی همراه شده است. بر اساس تحقیقات انجام شده بر روی این پرونده دویچه بانک مظنون به فراهم کردن تسهیلاتی برای تعدادی از مشتریان برای تاسیس شرکت در «بهشت های مالیاتی» و پولشویی با مبالغ بدست آمده از «فعالیت های مجرمانه» است.

دادستان کل آلمان اعلام کرده است که اتهامات یاد شده دست کم متوجه دو تن از کارکنان دویچه بانک است و گمان می رود که برخی از مسئولان در این بانک نیز دستشان به این رسوایی آلوده باشد.

منابع قضایی آلمان با انجام این تحقیقات همچنین درصدد اثبات کوتاهی مسئولان بانک در عدم اطلاع رسانی و افشاء موارد مظنون به پولشویی و فعالیت مجرمانه شرکت های فراساحلی ایجاد شده توسط برخی مشتریان این بانک هستند.

انتشار خبر بازرسی و توقیف برخی اسناد در دفتر مرکزی دویچه بانک سبب شد تا ارزش سهام این موسسه سرشناس مالی در آیمان با افت سه درصدی مواجه شود.

به توییتر فارسی یورونیوز بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسکناس ۱۰۰۰ کرونی خاطره شد؛ دانمارک پیشتاز پرداخت‌های دیجیتالی در اروپا

بانک جهانی رتبه روسیه را با وجود تحریم به کشور «پردرآمد» ارتقا داد؛ چرا روسیه همتراز آمریکا شد؟

آلمان یک معامله بزرگ تجاری دیگر را با چین لغو کرد