Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

گام آلمان برای تقویت جبهه واحد اروپا؛ مرکل از طرح ماکرون حمایت کرد

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان و امانوئل مکرون رئیس‌جمهور فرانسه
آنگلا مرکل صدراعظم آلمان و امانوئل مکرون رئیس‌جمهور فرانسه Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان برای نخستین بار پس از ماه‌ها، از طرح‌های اصلاحی امانوئل ماکرون برای اتحادیه اروپا حمایت کرده است.

آگهی

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، در مصاحبه‌ای که روز یکشنبه از او منتشر شده است از اصلاحات پیشنهادی امانوئل ماکرون برای آینده اتحادیه اروپا حمایت کرده است.

این اصلاحات که مواردی در خصوص طرح نجات مالی حوزه یورو، بودجه دفاعی اروپا و سیاست‌های مهاجرتی را شامل می‌شوند در ماه نوامبر سال گذشته توسط رئیس‌جمهور فرانسه مطرح شده بودند ولی صدراعظم آلمان به روشنی درمورد آن‌ها اظهارنظر نکرده بود.

او در مصاحبه با روزنامه «فرانکفورتر آلگماینه» از تشکیل صندوق ارزی اروپا برای کمک به کشورهای ضعیف‌تر عضو پشتیبانی کرد، گرچه آن را منوط به دریافت تضمین کافی برای بازپرداخت وام ساخت. صدراعظم آلمان همچنین موافقت خود را با تعیین بودجه سرمایه‌گذاری اروپا اعلام کرد و در قوانین تازه مهاجرتی از طرحی مبنی بر تشکیل یک نیروی مرزی مشترک و تاسیس یک آژانس وابسته به اتحادیه حمایت کرد؛ به نحوی که بتواند عبور و مرور را به شکل واحد کنترل کند و تقاضانامه‌های پناهجویی را بررسی کند.

یک مقام رسمی در کاخ الیزه که نخواست نامش فاش شود به خبرگزاری رویترز گفت: «این سخنرانی حرکت مثبتی است که تعهد صدراعظم و دولت‌اش را به اروپا نشان می‌دهد.»

فشار روی اتحادیه اروپا برای تشکیل جبهه واحد در برابر آمریکا پس از آن افزایش یافت که دونالد ترامپ از توافق هسته‌ای موسوم به برجام با ایران کنار کشید و از سوی دیگر بر فولاد و آلمینیوم صادراتی اتحادیه اروپا به ایالات متحده تعرفه بست.

کارشناسان می‌گویند اقتصاد صادراتی آلمان دربرابر جنگ تجاری آسیب‌پذیر است و تهدیدات واشنگتن یکی از دلایلی است که آنگلا مرکل حاضر شده است به موضع فرانسه نزدیک شود.

بیشتر بخوانید:

عکس از رویترز
آنگلا مرکل به دلیل عدم توافق با امانوئل ماکرون در آستانه نشست سران اروپا تحت فشار منتقدان قرار داشتعکس از رویترز

پیش از این خانم مرکل به دلیل بی‌جواب گذاشتن طرح‌های امانوئل ماکرون برای اتحادیه اروپا با انتقاداتی مواجه شده بود. یوشکا فیشر، وزیرخارجه اسبق آلمان سکوت صدراعظم را «رسوایی» خوانده بود.

آنگلا مرکل و امانوئل ماکرون روز ۱۹ ژوئن در برلین با یکدیگر دیدار می‌کنند تا نقشه مشترک برای اصلاحات در حوزه اروپا را نهایی سازند.

این دو سپس نقشه مشترک را برای تایید نهایی به بروکسل خواهند برد، جایی که طی روزهای ۲۸ و ۲۹ ژوئن اجلاس رهبران اروپا برگزار خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مرکل اولتیماتوم وزیر کشور درباره مهاجران را پذیرفت

آلمان، فرانسه، بریتانیا: اروپا برای مقابله با مجازات‌های تجاری آمریکا آماده باشد

اولویت کشورهای عضو اتحادیه اروپا؛ تقویت طرح دفاعی مشترک