Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تامین منابع مالی برای شرکتهای زیست فناوری و درمان نوین سرطان در اروپا

تامین منابع مالی برای شرکتهای زیست فناوری و درمان نوین سرطان در اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

انجام تحقیقات برای شرکتهای زیست فناوری که در حوزه درمان سرطان کار می کنند، هزینه بر است. منابع مالی این شرکتها در اروپا چگونه تامین می شود؟

آگهی

استفاده از ویروسها، رویکرد جدیدی برای درمان سرطان است. شرکتهای زیست فناوری در اروپا که در این زمینه تحقیق می کنند، منابع مالی شان را چگونه تامین می کنند؟ صندوق نوآوری بانک سرمایه گذاری اروپا و سرمایه گذاران خطرپذیر از این شرکتها برای انجام تحقیقات حمایت مالی می کنند.

تسهیلات مالی اروپا برای تحقیق در حوزه زیست فناوری

  • زیست فناوری و علوم زیستی در بخشهای مختلف صنعت مثلا خدمات درمانی و داروسازی، بهداشت حیوانات، پارچه بافی، تولید مواد شیمیایی و صنعت پلاستیک کاربرد دارد
  • در کاربردهای درمانی و دارویی، زیست فناوری توانسته است داروها و درمان ها و روشهای تشخیص پیشرفته و واکسن های تازه به وجود آورد
  • زیست فناوری داروهای جدید برای بیمارانی ساخته است که به نقص رشد یا بیماریهای سوخت وساز، فلج عضلانی (ام اس)، ورم مفاصل روماتیسمی، سرطان یا آلزهایمر مبتلا هستند
  • شرکت هایی که می خواهند نوآوری کنند می توانند از «صندوق نوآوری» بانک سرمایه گذاری اروپا کمک مالی دریافت کنند. صندوق برنامه افق ۲۰۲۰ که برنامه حمایت اتحادیه اروپا از پژوهش و نواوری است از این پروژه حمایت می کند
  • این برنامه دربرگیرنده نسل جدیدی از ابزارهای مالی و خدمات مشاوره ای است که کمیسیون اروپا و گروه بانک سرمایه گذاری اروپا برای کمک به شرکت های نوآور و تسهیل دسترسی انها به منابع مالی به وجود آورده اند
  • در بین این ابزارهای مالی یکی هم تسهیلات مالی برای بیماری های واگیردار است که برای نوآورانی که در زمینه تهیه واکسن و دارو و ابزارهای تشخیصی و درمانی پزشکی و یا زیرساخت های تحقیقاتی برای مبارزه با بیماری های واگیردار کار می کنند کمک های مالی فراهم می کند

لینکهای مفید

ایمونوتراپی رویکرد جدیدی در سرطان شناسی است که در آن از سیستم ایمنی بدن برای نابودکردن سلولهای سرطانی استفاده می شود.

شرکت زیست فناوری «ترانس ژن» در استراسبورگ یکی از شرکتهایی است که در زمینه ساخت واکسن و ویروسهای از بین برنده سلولهای سرطانی و درمان سرطان و بیماریهای عفونی کار می کند.

فیلیپ آشنار مدیرعامل «ترانس ژن» می گوید: «از ویروسهای مهندسی شده برای درمان سvطان و بیماریهای عفونی استفاده می کنیم. مشخصاً در سرطان شناسی سیستم ایمنی بدن را تربیت می کنیم که قویتر شود و بتواند سلولهای غیرعادی مثل سلولهای تومور (غده سرطانی) را از بین ببرد.»

روش درمانی ایمونولوژی به این گونه است که با تغییر «دی ان ا» برخی ویروسهای خاص می توان کاری کرد که این ویروسها سلولهای سرطانی را شناسایی و با زادوولد درون سلول، آن را نابود کنند، و یا اینکه باعث تحریک سیستم ایمنی خود بدن شوند تا به سلول حمله کند. به این ترتیب به شکل غیرمستقیم باعث مرگ سلول سرطانی شوند. از آنجا که ویروسها فقط سلولهای سرطانی را هدف می گیرند آثار جانبی شیمی درمانی یا رادیوتراپی (تابش درمانی) را ندارد.

ژان ژاک لو فور، کارشناس امور مالی در حوزه محصولات دارویی در پاریس درباره تفاوت ایمونوتراپی با شیوه های درمانی متعارف سرطان می گوید: «اثربخشی این روش بیشتر و عوارض جانبی اش کمتر از روشهای دیگر است و می توان از یک دارو برای درمان سرطانهای مختلف استفاده کرد.»

وی درباره آینده این رهیافت در درمان سرطان می گوید: «واضح است که این درمان به منزله انقلابی در درمان سرطان است. تأثیر آن از شیمی درمانی بیشتر است و در بعضی موارد بهبودی کامل دیده می شود.»

منابع مالی چگونه تامین می شود؟

این ابتکارها می تواند در دنیای داروسازی و صنایع درمانی انقلابی به وجود آورد. اما برای شرکتهای کوچک زیست فناوری انجام تحقیقات و آزمونهای بالینی پرهزینه آسان نیست. به همین دلیل این نوع شرکت ها نیاز به پشتیبانی های خاص بیشتری دارند.

انجام تحقیقات و رسیدن به شکل نهایی محصول هزینه و زمان می برد. اما منابع مالی انجام این تحقیقات چگونه تامین می شود؟

شرکت «ترانس ژن» برای این کار به پول نقد صاحبان سهام شرکت و پشتیبانی دولت فرانسه و وام منحصربفردی از طریق برنامه «صندوق نوآوری» و بانک سرمایه گذاری اروپا متکی بوده است.

فیلیپ آشنار مدیرعامل «ترانس ژن» می گوید: «امروز به برنامه تحقیق و طراحی بسیار بلندپروازانه ای نزدیک شده ایم. هدف این برنامه، رسیدن به نتایج بالینی معتبر بود که نتیجه اش طی یکسال آینده معلوم خواهد شد می توانیم با شرکت های بزرگ دارو سازی و زیست فناوری همکاری کنیم.»

سرمایه گذاران پرخطر که حامی شرکت های نوآور درحال رشد هستند، و همچنین صندوق نوآوری بانک سرمایه گذاری اروپا، شرکتهای زیست فناوری را در اروپا برای انجام تحقیقات اولیه همراهی می کنند.

ژآن ژاک لوفور درباره اینکه تامین نیاز مالی این شرکتها می گوید: «منابع مالی شان در مرحله اول توسط سرمایه گذاران خطرپذیر و صندوقهای نوآوری تامین می شود. در مراحل بعدی، این شرکتها می توانند یا به سراغ بازارهای مالی بروند یا با آزمایشگاههای دارویی قرارداد امضا کنند.»

اکنون محصولات شرکت «ترانس ژن» به تولید نزدیک می شود و مدیر آن آینده روشنی را پیش بینی می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تله‌ای به‌نام «دوپامین» در شبکه‌های مجازی؛ رفتارهای اعتیادآور چگونه شکل می‌گیرند؟

«دوست خیالی» فرزند شما؛ آیا حرف زدن کودکان با هم‌بازی‌های فرضی نگران‌کننده است؟

دیده‌بان حقوق بشر: جنگجویان فلسطینی در حمله ۷ اکتبر جنایت جنگی مرتکب شده‌اند؛ حماس رد کرد