Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مسکوویسی: شاید برای حوزه یورو یک وزیر اقتصاد منصوب کنیم

مسکوویسی: شاید برای حوزه یورو یک وزیر اقتصاد منصوب کنیم
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

افی کوتساکوستا، گزارشگر یورونیوز در بروکسل دیدگاه پی یر مسکوویسی، کمیسر امور اقتصادی و مالی اتحادیه اروپا را درباره شرایط اقتصادی اروپا جویا شده است.

آگهی

افی کوتساکوستا، گزارشگر یورونیوز در بروکسل دیدگاه پی یر مسکوویسی، کمیسر امور اقتصادی و مالی اتحادیه اروپا را درباره شرایط اقتصادی اروپا جویا شده است.

یورونیوز: برکسیت چه تاثیری روی اقتصاد اروپا خواهد داشت؟ آیا اتحادیه اروپا در حال کوچکتر شدن است؟

پی یر مسکوویسی: رای مردم بریتانیا به برکسیت باعث ناراحتی ما شد، ولی به آن احترام می گذاریم. اتحادیه شامل ۲۸ کشور بود و بریتانیای قدرتمند هم عضو آن. با هم یک مجمع اقتصادی قوی را در جهان شکل می دادیم. ناراحت می شوم چون رشد اقتصادی در بریتانیا هم کاهش می یابد. این کاهش امسال نسبت به پیش بینی ما کمتر است. ۶ ماه پیش گفتیم ۲ درصد کاهش پیدا می کند، ولی در نهایت ۱.۵ درصد کاهش یافت و در سال آینده هم کاهش اقتصادی ۱.۲ دهم درصد خواهد بود. این کاهش رشد تاثیری روی بقیه کشورهای اروپایی نخواهد داشت. از سوی دیگر، ۵ سال متوالی است که اروپا شاهد رشد اقتصادی است، برای نخستین بار در سه سال اخیر شاهد رشد اقتصادی تمامی کشورهای اروپایی بودیم. باید همین روند ادامه پیدا کند.

یورونیوز: با توجه به پیروزی دونالد ترامپ در آمریکا، رشد احزاب پوپولیست و مخالف اروپای واحد و همچنین مشکلات برخی از کشورهای اروپایی مانند ایتالیا و یونان، باید برای حفظ وحدت کشورهای عضو منطقه یورو چه کاری انجام داد؟

پی یر مسکوویسی: خطراتی، ازجمله خطرات ژئوپلیتیک وجود دارد. در داخل اروپا با برکسیت روبرو هستیم و مهمترین موضوع در خارج اروپا هم شرایط جدید در آمریکاست. کمیسیون در ماه مارس و به مناسبت شصتمین سالگرد پیمان رم، برای منطقه یورو و کل اتحادیه اروپا برنامه ای را در قالب یک کتاب منتشر می کند. برای منطقه یورو شرایط فعلا خوب است. برای حفظ این شرایط شاید یک وزیر مالی برای این منطقه تعیین شود که به پارلمان اروپا پاسخگو باشد. با توجه به قابلیتهای واحد پولی مشترک او می تواند اختلافها را در منطقه یورو کاهش دهد. این امر باعث افزایش سرمایه گذاری و کاهش بیکاری می شود. اگر می خواهیم هم شاهد ثبات وهم رشد اقتصادی در منطقه یورو باشیم باید سیاستهای را که اعلام کردم دنبال کنیم.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس بانک مرکزی مجارستان: یورو یک خطای استراتژیک بود

موسکوویسی به بریتانیا دربارۀ تبدیل شدن به پناهگاه مالیاتی هشدار داد

نگرانی اروپا از پیروزی احتمالی دونالد ترامپ؛ داستان زیان ۱۵۰ میلیارد یورویی چیست؟