Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

موسکوویسی به بریتانیا دربارۀ تبدیل شدن به پناهگاه مالیاتی هشدار داد

Pierre_Moscovici_COP21
Pierre_Moscovici_COP21 Copyright Climate Alliance Org
Copyright Climate Alliance Org
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیسر اقتصادی اتحادیه اروپا تاکید کرد که بریتانیا نباید به این مساله فکر کند که با خروج از اتحادیه اروپا می تواند یک بهشت مالیاتی شود.

آگهی

پی‌یر موسکوویسی، کمیسر اقتصادی اتحادیه اروپا روز یکشنبه اعلام کرد که اگر بریتانیا به دنبال آن باشد که به کمک امتیازات حاصل از برکسیت، خود را پناهگاه مالیاتی برای صاحبان کسب‌و‌کار و ثروتمندان کند، هرگز به توافق تجارت آزاد با اتحادیه اروپا دست نخواهد یافت.

بنا بر اعلام وبسایت خبری گاردین، او همچنین هشدار داد چنانچه حوزه‌های مالیاتی بریتانیا از جمله در جزیره جرسی نتوانند در موضوع تبادل اطلاعات مالیاتی، خود را با معیارهای اتحادیه اروپا تطبیق دهند، آنگاه این احتمال وجود دارد که نام آنها از فهرست خاکستری اتحادیه اروپا به فهرست سیاه منتقل شود.

فهرست سیاه اتحادیه اروپا در اوایل ماه جاری میلادی تهیه شد و آقای موسکوویسی همچنان از اتحادیه اروپا می‌خواهد که تحریم‌های شفاف و روشنی را در قبال متخلفان مالیاتی به اجرا بگذارد.

کمیسر اقتصادی اتحادیه اروپا تاکید کرد که بریتانیا نباید به این مساله فکر کند که با خروج از اتحادیه اروپا می تواند یک بهشت مالیاتی شود.

او افزود بریتانیا این توانایی را پیدا خواهد کرد که خارج از اتحادیه اروپا نرخ مالیات مد نظر خود را برای افراد و شرکتها تنظیم کند چرا که این موضوع به حاکمیت ملی این کشور مربوط می‌شود اما اگر قصد داشته باشد در موضوع کاهش نرخ مالیات، سیاست ایرلند را در پیش بگیرد «با این کار تنها اقتصادش را تضعیف می کند آنهم بدون آنکه از مزایایی که انتظارش را دارد بهره‌مند شود».

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مرز مشترک در جزیرۀ ایرلند، بن‌بست جدید در مذاکرات برکسیت

مسکوویسی: شاید برای حوزه یورو یک وزیر اقتصاد منصوب کنیم

پوتین برای تامین کسری بودجه جنگ اوکراین دست به دامن شرکت‌ها و ثروتمندان شد