موسکوویسی به بریتانیا دربارۀ تبدیل شدن به پناهگاه مالیاتی هشدار داد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
Pierre_Moscovici_COP21
Pierre_Moscovici_COP21   -   کپی رایت  Climate Alliance Org

پی‌یر موسکوویسی، کمیسر اقتصادی اتحادیه اروپا روز یکشنبه اعلام کرد که اگر بریتانیا به دنبال آن باشد که به کمک امتیازات حاصل از برکسیت، خود را پناهگاه مالیاتی برای صاحبان کسب‌و‌کار و ثروتمندان کند، هرگز به توافق تجارت آزاد با اتحادیه اروپا دست نخواهد یافت.

بنا بر اعلام وبسایت خبری گاردین، او همچنین هشدار داد چنانچه حوزه‌های مالیاتی بریتانیا از جمله در جزیره جرسی نتوانند در موضوع تبادل اطلاعات مالیاتی، خود را با معیارهای اتحادیه اروپا تطبیق دهند، آنگاه این احتمال وجود دارد که نام آنها از فهرست خاکستری اتحادیه اروپا به فهرست سیاه منتقل شود.

فهرست سیاه اتحادیه اروپا در اوایل ماه جاری میلادی تهیه شد و آقای موسکوویسی همچنان از اتحادیه اروپا می‌خواهد که تحریم‌های شفاف و روشنی را در قبال متخلفان مالیاتی به اجرا بگذارد.

کمیسر اقتصادی اتحادیه اروپا تاکید کرد که بریتانیا نباید به این مساله فکر کند که با خروج از اتحادیه اروپا می تواند یک بهشت مالیاتی شود.

او افزود بریتانیا این توانایی را پیدا خواهد کرد که خارج از اتحادیه اروپا نرخ مالیات مد نظر خود را برای افراد و شرکتها تنظیم کند چرا که این موضوع به حاکمیت ملی این کشور مربوط می‌شود اما اگر قصد داشته باشد در موضوع کاهش نرخ مالیات، سیاست ایرلند را در پیش بگیرد «با این کار تنها اقتصادش را تضعیف می کند آنهم بدون آنکه از مزایایی که انتظارش را دارد بهره‌مند شود».