مخالفت گروه یورو با هدیه نخست وزیر یونان به بازنشستگان

مخالفت گروه یورو با هدیه نخست وزیر یونان به بازنشستگان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان می خواهد در آستانه سال نو میلادی به بازنشستگان کشورش هدیه دهد، اما آلمان و گروه یورو مخالف این تصمیم هستند و معتقدند که آتن باید به سیاستهای ریاضت اقتصادی پایبند…

آگهی

الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان می خواهد در آستانه سال نو میلادی به بازنشستگان کشورش هدیه دهد، اما آلمان و گروه یورو مخالف این تصمیم هستند و معتقدند که آتن باید به سیاستهای ریاضت اقتصادی پایبند بماند. به همین منظور آقای سیپراس به برلین رفته تا آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان را راضی کند.

آقای سیپراس در این زمینه گفت: «ما می خواهیم که رشد اقتصادی تنها روز کاغذ نباشد، بلکه مرهمی بر زخم ها باشد، زخمی ها که بحران اقتصادی ایجاد کرده است. رشد اقتصادی باید به کسانی که برای اروپا و برای ثبات آن فداکاری کردند کمک کند.»

خانم مرکل و همچنین اعضای گروه یورو مخالف هدیه ای ۶۱۷ میلیون یورویی آقای سیپراس هستند. گروه یورو همچنین مخالف تصمیم دولت یونان مبنی بر افزایش نیافتن مالیات ها در جزایر این کشور است.

صدراعظم آلمان درباره گفتگوهای خود با آقای سیپراس اظهار داشت: «مطمئنا درباره نظرات نخست وزیر یونان گفتگو خواهیم کرد. معمولا گفتگوها بین ما آسان نبوده، ولی صادقانه، صمیمی و در جهت رسیدن به اهداف بوده است.»

گروه یورو در واکنش به اقدامات آتن، مصوبه بخشش قسمتی از بدهی های یونان را از دستور خارج کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتهای ماه چند یورو ته جیب اروپایی‌ها باقی می‌ماند؟

«بزرگترین اعتراضات ضددولتی در تاریخ جمهوری چک» کلید خورد

سقوط ۹۴ درصدی کسری تجاری اتحادیه اروپا با روسیه؛ آمریکا، نروژ و الجزایر سهم گاز روسیه را گرفتند