Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مخالفت گروه یورو با هدیه نخست وزیر یونان به بازنشستگان

مخالفت گروه یورو با هدیه نخست وزیر یونان به بازنشستگان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان می خواهد در آستانه سال نو میلادی به بازنشستگان کشورش هدیه دهد، اما آلمان و گروه یورو مخالف این تصمیم هستند و معتقدند که آتن باید به سیاستهای ریاضت اقتصادی پایبند…

آگهی

الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان می خواهد در آستانه سال نو میلادی به بازنشستگان کشورش هدیه دهد، اما آلمان و گروه یورو مخالف این تصمیم هستند و معتقدند که آتن باید به سیاستهای ریاضت اقتصادی پایبند بماند. به همین منظور آقای سیپراس به برلین رفته تا آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان را راضی کند.

آقای سیپراس در این زمینه گفت: «ما می خواهیم که رشد اقتصادی تنها روز کاغذ نباشد، بلکه مرهمی بر زخم ها باشد، زخمی ها که بحران اقتصادی ایجاد کرده است. رشد اقتصادی باید به کسانی که برای اروپا و برای ثبات آن فداکاری کردند کمک کند.»

خانم مرکل و همچنین اعضای گروه یورو مخالف هدیه ای ۶۱۷ میلیون یورویی آقای سیپراس هستند. گروه یورو همچنین مخالف تصمیم دولت یونان مبنی بر افزایش نیافتن مالیات ها در جزایر این کشور است.

صدراعظم آلمان درباره گفتگوهای خود با آقای سیپراس اظهار داشت: «مطمئنا درباره نظرات نخست وزیر یونان گفتگو خواهیم کرد. معمولا گفتگوها بین ما آسان نبوده، ولی صادقانه، صمیمی و در جهت رسیدن به اهداف بوده است.»

گروه یورو در واکنش به اقدامات آتن، مصوبه بخشش قسمتی از بدهی های یونان را از دستور خارج کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت

چرا شمار زنان شاغل و جویای کار در اروپا بیش از آمریکای شمالی است؟