Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

آتن با ادامه ریاضت اقتصادی پس از سال ۲۰۱۸ مخالف است

آتن با ادامه ریاضت اقتصادی پس از سال ۲۰۱۸ مخالف است
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

وزیران دارایی حوزه پول یورو، یوروگروپ با کاهش اندک حجم بدهی های یونان موافقت کردند.

آگهی

وزیران دارایی حوزه پول یورو، یوروگروپ با کاهش اندک حجم بدهی های یونان موافقت کردند. بدهی های آتن به رقم ۳۲۳ میلیارد یورو معادل ۱۸۰ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور می رسد.

دولت یونان نیز از اراده خود برای ادامه مذاکرات با اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول جهت رسیدن به یک توافق بر سر دومین طرح ساماندهی به اوضاع اقتصادی کشور خبر داده است. همزمان این کشور مخالفت خود را با ادامه اجرای تدابیر ریاضتی پس از سال ۲۰۱۸ اعلام کرده است. نهایی شدن این طرح شرط واریز کمکهای مالی و وام به آتن است.

ناپلئون ماراوجیاس، استاد اقتصاد اعتقاد دارد: «به هر شکلی که دومین برنامه بهبود اوضاع اقتصادی کشور نهایی شود، در امور تغییرات مثبت ایجاد خواهد شد. از جمله بهبود وضعیت سرمایه گذاری، شرکت در برنامه تسهیل کمی و بازگشت به بازارهای مالی. تا دو سال آینده تاثیر آنرا در کیف پولمان احساس خواهیم کرد حتی اگر به شکوفایی اقتصادی نرسیم.»

مازاد بودجه ای برای یونان در میان مدت معادل ۳.۵ درصد تولید ناخالص داخلی تعیین شده است. آتن تقاضا کرده پس از سال ۲۰۱۸ این رقم کاهش یابد.

سیملا توخدیدو، خبرنگار یورونیوز در آتن می گوید: «آلکسیس سیپراس، نخست وزیر در ماه ژوئن گفته بود: “اگر می خواهیم با سقوط اقتصاد یونان مواجه نشویم رسیدن به رقم ۳.۵ درصد تولید ناخالص داخلی بعنوان مازاد بودجه غیرممکن است.” امروز دولت با چرخش ۱۸۰ درجه ای بدنبال رسیدن به این هدف است.»

از دیدگاه کارشناسان، اجرای برنامه های ریاضتی و افزایش مالیاتها برای رسیدن به اهدافی که بستانکاران تعیین کرده اند، وضعیت اقتصادی را با بحران روبرو می کند.

مایکل ماسوراکیس، اقتصاددان ارشد فدراسیون شرکتهای یونان می گوید: «در سال ۲۰۱۷ پیش بینی می کنیم میزان مالیاتهای جدید به رقم ۲.۵ میلیون یورو برسد. نسبت به تاثیر این مالیاتها بر روی فعالیتهای اقتصادی نگران هستیم. هر دولتی که سعی دارد به اهداف بلند پروازانه برسد فشار مالیاتی بر مردم را افزایش می دهد و این خطر بزرگی برای اقتصاد یونان محسوب می شود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت

چرا شمار زنان شاغل و جویای کار در اروپا بیش از آمریکای شمالی است؟