Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

دیدار پیر موسکوویسی با مقامات سیاسی و مالی یونان

دیدار پیر موسکوویسی با مقامات سیاسی و مالی یونان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پیر موسکوویسی، برای زمینه سازی نشست آینده یوروگروپ به یونان رفت.

آگهی

پیر موسکوویسی، برای زمینه سازی نشست آینده یوروگروپ به یونان رفت.

پیر موسکوویسی، کمیسر اتحادیه اروپا در امور اقتصادی روز دوشنبه دیدار دو روزه ای را برای گفتگو با مقامات سیاسی و مالی یونان آغاز کرد. وی پس از ملاقات وزیر اقتصاد یونان با الکسیس سیپراس، نخست وزیر این کشور دیدار کرد.

آقای موسکوویسی در این سفر بر لزوم ادامه اصلاحات ساختاری در اقتصاد یونان تاکید کرد. وی به خبرنگاران گفت: « امید من این است که سعی کنیم به سازشی برسیم و در جهت پیشرفت یونان و حوزه پولی یورو پیش از پایان این هفته با کارگزاران به توافقی دست یابیم تا نشست پنجم دسامبر یوروگروپ را با موفقیت همراه سازیم و بتوانیم در این نشست به یک توافق کلی برای بسته کمک مالی برسیم »

سطح بدهی های یونان امسال به ۱۸۰.۳ درصد تولید داخلی می رسد. در حال حاضر سطح بیکاری در یونان ۲۳ درصد است که اندکی کاهش یافته است. دلیل کاهش نرخ بیکاری ایجاد کارهای نیمه وقت و و دستمزد پایین بوده است.

وام دهندگان اروپایی خواستار ایجاد انعطاف بیشتر در قراردادهای کاری و ریاضت اقتصادی سختگیرانه تری هستند ولی دولت چپگرای یونان از آن می ترسد که اقداماتی از این دست سطح رفاه عمومی را پایین تر بیاورد.

دو خانم سالمند یونانی از پایین آمدن سطح زندگی خود می گویند: «فقط به خاطر کاهش حقوق بازنشستگی یا پس دادن وام ها نیست، مسئله این است که زندگی هایمان زیر و رو شده و از اصول اولیه محرومیم. برای خواهرم و شوهرش و خودم قضیه همین است.»

یک مرد بازنشسته نیز از استیصال خود می گوید: «ما نمی توانیم کاری کنیم، به هیچ وجه. به زور دو هفته می کشیم و بعد پولمان تمام می شود. مردم پول ندارند غذا بخرند.»

گزارشگر یورونیوز از آتن چنین نتیجه می گیرد: «دولت یونان به کاهش بدهی ها امید بسته است. امیدی که به چانه زنی های سیاسی دشوار با وام دهندگان بستگی دارد ولی حتی اگر به این هدف برسند، نتیجه آن بر زندگی مردم یونان خیلی کم حس می شود و آنها باید همچنان به ریاضت اقتصادی ادامه دهند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت

چرا شمار زنان شاغل و جویای کار در اروپا بیش از آمریکای شمالی است؟