Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

برندگان و بازندگان انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا

برندگان و بازندگان انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا و در نتیجه به مرحله اجرا درآمدن برنامه های اقتصادی وی در جهت منافع چه کسانی و چه بخشی هایی خواهد بود؟ ارزش سهام بخش داروسازی و تولیدات

آگهی

پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا و در نتیجه به مرحله اجرا درآمدن برنامه های اقتصادی وی در جهت منافع چه کسانی و چه بخشی هایی خواهد بود؟

ارزش سهام بخش داروسازی و تولیدات لوازم بهداشتی درمانی در بازار بورس، پس از انتخاب ترامپ بعنوان رئیس جمهور افزایش زیادی داشت. هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات کاهش قیمت دارو را در برنامه های خود جای داده بود.

در صورتی که طرح ترامپ برای کاهش مالیات بر درآمد شرکتها از ۳۵ درصد به ۱۵ درصد به مرحله اجرا برسد، کمپانی های بزرگی از جمله گوگل، اپل و یا مایکروسافت درآمد و سود خود را افزایش خواهند داد.

اما از سوی دیگر بخشهایی چون انرژی و صنعت خودروسازی از نتیجه این انتخابات متضرر خواهند شد.

دونالد ترامپ از جمله مخالفان اجرای توافق اجلاس تغییرات اقلیمی پاریس است. انتشار نتیجه انتخابات مساوی بود با افت ارزش سهام در بخش انرژی های تجدیدپذیر.

در نهایت مخالفت آقای ترامپ با اجرای قراردادها و معاهده های تجارت آزاد، صنعت خودروسازی را سخت نگران کرده است. شاخص سهام این بخش نیز در بازار بورس نیویورک دچار نوسان شدید شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از نفتا تا فورد؛ دیدگاه های اقتصادی کلینتون و ترامپ

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت