خطر، روند مذاکرات پیمان تجاری و سرمایه گذاری ترنس آتلانتیک را تهدید می کند

خطر، روند مذاکرات پیمان تجاری و سرمایه گذاری ترنس آتلانتیک را تهدید می کند
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مذاکرات بین اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا برسر پیمان تجاری و سرمایه گذاری ترنس آتلانتیک احتمال دارد پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوی در آمریکا با بن بست مواجه…

آگهی

مذاکرات بین اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا برسر پیمان تجاری و سرمایه گذاری ترنس آتلانتیک احتمال دارد پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوی در آمریکا با بن بست مواجه شود.

هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده موضع کاملا روشنی نسبت به این پیمان تجاری ندارد. اما وی اعلام کرده این پیمان به اندازه کافی منافع اقتصادی آمریکا را تامین نمی کند و تصریح کرده در هر شرایطی از منافع آمریکایی ها دفاع خواهد کرد.

از سوی دیگر دونالد ترامپ رقیب جمهوری خواه خانم کلینتون در انتخابات، موضعی بسته تر دارد. وی پیشتر اعلام کرده در صورت پیروزی در انتخابات میز مذاکرات را ترک خواهد کرد.

در اروپا کشورهایی چون فرانسه، اتریش و یا اسلواکی با امضای این پیمان موافق نیستند. حتی فرانسه در اواخر ماه اوت تقاضای توقف مذاکرات را مطرح کرده بود.

انعقاد پیمانهای تجارت آزاد و حذف حقوق گمرکی خطراتی از جمله انتقال مرکز فعالیتهای شرکتها به مناطق ارزان از لحاظ نیروی کار را به همراه دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتهای ماه چند یورو ته جیب اروپایی‌ها باقی می‌ماند؟

«بزرگترین اعتراضات ضددولتی در تاریخ جمهوری چک» کلید خورد

سقوط ۹۴ درصدی کسری تجاری اتحادیه اروپا با روسیه؛ آمریکا، نروژ و الجزایر سهم گاز روسیه را گرفتند