Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آیا ورود پناهجویان به یونان در جهت منافع اقتصادی این کشور است؟

آیا ورود پناهجویان به یونان در جهت منافع اقتصادی این کشور است؟
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آمارها نشان می دهد یونان تاکنون پذیرای حدود ۶۰ هزار نفر پناهجو بوده است.

آگهی

آمارها نشان می دهد یونان تاکنون پذیرای حدود ۶۰ هزار نفر پناهجو بوده است. این کشور برای رسیدگی به وضعیت این افراد و تامین مایحتاج آنها از کمک های بشردوستانه سازمانهای غیردولتی و صندوق اروپایی مقابله با بحران پناهجویان بهره برده است.

تاسوس آناستاساتوس، اقتصاددان ارشد یوروبانک گفت: «طی دو سال آینده موجودی صندوق اروپایی مربوط به بحران پناهجویان از رقم ۱ میلیارد یورو می گذرد. این موضوع تاثیر مثبتی برروی اوضاع اقتصادی خواهد داشت. حجم تقاضا برای اموال و خدمات افزایش خواهد یافت. این امر فعالیتهای اقتصادی را پویاتر خواهد کرد.»

سیملا توخدیدو، خبرنگار یورونیوز در آتن در گزارش خود می گوید: «براساس ارزیابی های بانک مرکزی یونان کمکهای اروپایی امسال برای بحران پناهجویان در بالارفتن ۰.۳ درصدی تولید ناخالص داخلی نقش داشته است. در سالی که کشور با چالشهای زیادی روبرو است و رشد اقتصادی برای شتاب گیری مشکل دارد این کمکها اهمیت زیادی دارند.»

حجم کلی کمکهای بشردوستانه سازمانهای غیردولتی به کشور یونان به رقم ۲۰۰ میلیون یورو رسیده است.

بخشهای هتلداری و رستورانها از ورود تعداد نسبتا زیاد پناهجویان سود می برند. مقامات اروپایی درنظر دارند به پناهجویان بن های خرید اجناس اعطاء کنند. این موضوع می تواند فعالیت تجار و کسبه محلی را با رشد روبرو کند.

پانوس کارونیس، نماینده کمیسیون اروپا در یونان گفت: «این ممکن است راه خوبی باشد. برای همین درنظر داریم بین پناهجویان بن های خرید توزیع کنیم تا آنها بتوانند این بن ها را در مراکز خرید محلی برای خریدن پوشاک، غذا و لوازم شخصی خود خرج کنند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت

چرا شمار زنان شاغل و جویای کار در اروپا بیش از آمریکای شمالی است؟