Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

رشد بالای صنعت گردشگری مجارستان

رشد بالای صنعت گردشگری مجارستان
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

از سال ۱۹۷۰ میلادی بیست و هفتم سپتامبر به عنوان روز جهانی گردشگری نام گذاری شده است.

آگهی

از سال ۱۹۷۰ میلادی بیست و هفتم سپتامبر به عنوان روز جهانی گردشگری نام گذاری شده است.

در کشورهای زیادی از جمله مجارستان در این روز مردم می توانند مکانها و مراکز گردشگری از جمله موزه ها را بصورت رایگان مورد بازدید قرار دهند.

مدیر مرکز گردشگری و جشنواره بوداپست گفت: «از ماه ژانویه تا ژوئیه سال ۲۰۱۶ بوداپست در جذب گردشگران موفق بوده است. بدلیل تنشهای ژئوپلیتیک میزان گردشگران بصورت قابل توجهی نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.»

در حالی که در کشورهایی چون ترکیه بدلیل مشکلات امنیتی و حملات تروریستی از حجم گردشگران کاسته شده است، صنعت گردشگری مجارستان در سال جاری میلادی حدود ۱۰ درصد تولید ناخالص داخلی کشور را تامین کرده است. میزان اشتغالزایی این بخش نیز به رقم ۵۰۰ هزار فرصت شغلی رسیده است.

مشاور امنیتی نخست وزیر مجارستان می گوید: «پارلمان تعداد نیروهای امنیتی و پلیس را افزایش داده و مرکزی برای مقابله با تروریسم تشکیل داده است. ارتش مجارستان نیز می تواند برای مقابله با تروریست ها بسیج شود. مجارستان کشور امنی است.»

در هفت ماهه اول سال تعداد گردشگران از کشورهای جمهوری چک و یا اسلواکی بیش از ۲۵ درصد افزایش یافته است. مجارستان حتی از کشورهای آسیایی نیز پذیرای گردشگران زیادی است.

سازمان جهانی گردشگری نیز رشد بالای حجم توریستها در سال ۲۰۱۵ به کشور مجارستان را تایید کرده است. در بین کشورهای اتحادیه اروپا مجارستان بیشترین رشد تعداد گردشگران را به خود اختصاص داده است.

بئاتریس آسبوت، خبرنگار یورونیوز در بوداپست می گوید: «امسال درصد گردشگرانی که از کشورهای آسیایی می آیند زیاد شده است. همزمان تعداد افرادی که از شهرستانها برای گردش به پایتخت می آیند ۱۳ درصد افزایش داشته است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت

چرا شمار زنان شاغل و جویای کار در اروپا بیش از آمریکای شمالی است؟