Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بحران در دویچه بانک: تردید دولت آلمان برای کمک به این نهاد

بحران در دویچه بانک: تردید دولت آلمان برای کمک به این نهاد
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اختلاف حقوقی بین دویچه بانک، بزرگترین بانک آلمانی و دادگستری ایالات متحده آمریکا همچنان ادامه دارد.

آگهی

اختلاف حقوقی بین دویچه بانک، بزرگترین بانک آلمانی و دادگستری ایالات متحده آمریکا همچنان ادامه دارد. مقامات قضایی ایالات متحده این نهاد را به فروش اوراق بهادار دارای مشکل و فریب سرمایه گذاران متهم کرده اند. دستگاه قضایی برای حل و فصل این اختلاف رقمی معادل ۱۴ میلیارد دلار از دویچه بانک طلب کرده است.

در این بین دولت آلمان حاضر به کمک و حمایت از این نهاد نیست. آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان گفت: «دویچه بانک به بخش بانکی و مالی آلمان تعلق دارد. مسلما امیدواریم همه شرکتها که با مشکلاتی روبرو هستند بتوانند در مسیر مناسبی توسعه پیدا کنند. نظر دیگری دراینباره ندارم.»

با این تحولات روند نزولی ارزش سهام دویچه بانک در بازار بورس فرانکفورت همانند روز گذشته در روز سه شنبه نیز ادامه داشته است.

تام استیونسون، کارشناس بازار می گوید: «نباید نسبت به تردید دولت آلمان برای کمک به دویچه بانک شگفت زده بشویم. سال آینده در آلمان انتخابات برگزار خواهد شد. با کمک به یک بانک در حال ورشکستگی هیچ رای کسب نخواهد شد.»

سیاست پولی بانک مرکزی اروپا مبنی بر تعیین نرخ بهره منفی سپرده، نزد این نهاد بانکهای حوزه پولی یورو از جمله نهادهای آلمانی را دچار مشکل کرده است.

بانکهایی از جمله کمرزبانک، دومین بانک بزرگ آلمانی پس از دویچه بانک برای بالابردن درآمد خود به حذف مشاغل و اجرای طرحهای صرفه جویی اقتصادی روی آورده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادگستری آمریکا چهارده میلیارد دلار از دویچه بانک طلب کرده است

قیمت نفت به اوج خود در ۵۰ روز اخیر رسید؛ عوامل پشت پرده‌ای که به آن دامن می‌زنند؛ کدامند؟

بوکسور سنگین‌وزن اوکراینی با شکست حریف خود قهرمان بلامنازع دنیا شد؛ زلنسکی واکنش نشان داد