توافق عربستان و روسیه برای ایجاد ثبات در بازار نفت

توافق عربستان و روسیه برای ایجاد ثبات در بازار نفت
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در حاشیه نشست رهبران بیست اقتصاد بزرگ دنیا موسوم به گروه ۲۰ در شهر هانگجوی چین، الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه با همتای خود از عربستان سعودی موافقنامه ای برای همکاری در راستای کنترل و ایجاد ثبات در قی

آگهی

در حاشیه نشست رهبران بیست اقتصاد بزرگ دنیا موسوم به گروه ۲۰ در شهر هانگجوی چین، الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه با همتای خود از عربستان سعودی موافقنامه ای برای همکاری در راستای کنترل و ایجاد ثبات در قیمت نفت در بازار امضاء کردند.

خالد بن عبدل عزیز الفالح، وزیر انرژی عربستان گفت: «عربستان و روسیه از موقعیت برتر خود در بازار تولید نفت بهره خواهند برد. این دو کشور یک انگیزه مشترک دارند و آن ایجاد ثبات در بازار بین المللی نفت است.»

وزیر انرژی عربستان سعودی در مصاحبه با شبکه العربیه اعلام کرده در حال حاضر ثابت نگه داشتن سطح تولید نفت در دستور کار قرار ندارد و ضروری به نظر نمی رسد.

الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه نیز گفت: «برای همکاری در جهت ایجاد ثبات در بازار نفت و پیش بینی تحول آن به توافق رسیده ایم.»

ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه و محمد بن سلمان، جانشین ولیعهد عربستان سعودی هم با یکدیگر دیدار کردند و برای همکاری در زمینه ایجاد ثبات در قیمت نفت به توافق رسیدند.

پیش از این در اوایل سال ۲۰۱۶ اعضای اوپک به همراه روسیه کشور غیرعضو این سازمان، برای ثابت نگه داشتن سطح تولید نفت به توافق نرسیدند.

روسیه یکی از مهمترین کشورهای صادرکننده نفت، از کاهش قیمت نفت در بازار بشدت نگران است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت

چرا شمار زنان شاغل و جویای کار در اروپا بیش از آمریکای شمالی است؟

رشد ۳۵ درصدی صادرات طی یک دهه؛ شکلاتی‌ترین کشور‌های اتحادیه اروپا کدامند؟