Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

عقب نشینی نسبی شرکت مایلَن در پی انتقاد از ۵ برابر شدن قیمت داروی اِپی پِن

عقب نشینی نسبی شرکت مایلَن در پی انتقاد از ۵ برابر شدن قیمت داروی اِپی پِن
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شرکت دارویی مایلَن در پاسخ به انتقادهای گسترده «اِپی پن» را با قیمت «مناسب تری» عرضه خواهد کرد.

آگهی

شرکت دارویی مایلَن در پاسخ به انتقادهای گسترده «اِپی پن» را با قیمت «مناسب تری» عرضه خواهد کرد. بدین صورت که برخی از بیماران و مشتریان وفادار از تخفیف ویژه حدودا ۵۰ درصدی برخوردار خواهند شد.

تصمیم ماه ژوئیه مایلن به افزایش حدودا ۵ برابری قیمت هر دوز از این داروی ضد آلرژیک، انتقادهای گسترده ای را برانگیخت تا آنجا که هیلاری کلینتون، نامزد دمکرات انتخابات آتی ریاست جمهوری این کشور هم به تازگی در یک پست فیسبوکی، از افزایش قیمت «ناگهانی» و «غیرمنطقی» این داروی ضروری انتقاد کرد.

قیمت این دارو که در حال حاضر مشابهی در بازار ندارد، از سال ۲۰۰۷ و نخستین عرضه آن از سوی شرکت مایلَن از حدود ۱۲۰ دلار به ۶۰۰ دلار رسیده است.

پی تر پت، از مسئولان سابق سازمان نظارت بر غذا و داروی آمریکا (FDA) در این باره می گوید: «چیزی که موجب پایین آمدن قیمت می شود در واقع رقابت است. از آنجایی که در حال حاضر رقیبی برای اپی پن در بازار وجود ندارد و صاحب امتیازش مایلن است، سازمان نظارت بر دارو و غذای آمریکا باید به بازبینی تولید داروهایی که در بازار مشابه ندارند اولویت بدهد. زمانیکه سازمان موفق به معرفی مشابهی برای اپی پن شد از قیمت فعلی آن بین ۷۰ تا ۸۰ درصد کاسته خواهد شد.»

آمپول «اِپی پِن» که بصورت فشار دادن تزریق گر خودکار در ران بیمار انجام می شود بواسطه آدرنالین می تواند افرادی را که واکنش آلرژیک شدیدی دارند، از حملات مرگبار نجات دهد.

کمپین اینترنتی کاهش قیمت این داروی حیاتی که در آمریکا به ۶۰۰ دلار رسیده است تاکنون ۱۲۹هزار امضاء جمع کرده است. این در حالیست که قیمت این دارو در فرانسه تنها ۸۵ دلار است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هزینه ساخت آپارتمان در کدام شهرهای اروپا سر به فلک می‌کشد؟

پس‌انداز یا ولخرجی؛ نوجوانان کدام کشورها سواد مالی بیشتری دارند؟

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟