Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

«مالوپولسکا» در لهستان، منطقه ای جذاب برای کارآفرینان جوانان

«مالوپولسکا» در لهستان، منطقه ای جذاب برای کارآفرینان جوانان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کارآفرینان برای رشد نیاز به محیطی دارند که در آن نوآوری و خلاقیت و امکان استفاده از فرصتها وجود داشته باشد.

آگهی

کارآفرینان برای رشد نیاز به محیطی دارند که در آن نوآوری و خلاقیت و امکان استفاده از فرصتها وجود داشته باشد. «مالوپولوسکا» (لهستان کوچک) منطقه ای تاریخی در جنوب شرق لهستان است که امسال جایزه بهترین منطقه کار آفرین در اروپا را از آن خود کرده است. این منطقه از کارآفرینان جوان حمایت می کند تا طرحهای نوآورانه شان را توسعه دهند.

راهبرد آینده نگر برای توسعه کسب و کارهای کوچک و متوسط و برنامه های مختلفی که برای رشد کارآفرینان در منطقه «مالوپولسکا» وجود دارد باعث شد که امسال جایزه بهترین منطقه کارآفرینی در اروپا به این منطقه تاریخی تعلق پیدا کند. این اولین بار است که منطقه ای در لهستان این جایزه را از آن خودش می کند.

کاتارزینا یکی از کارآفرینان جوانی است که از برنامه های مراکز رشد در این منطقه که در این پارک مخصوص فناوری برگزار می شود، بهره ببرد. او توانسته شرکتی برای نشانه گذاری شیمیایی مواد پلاستیکی به راه بیندازد.

وی می گوید: «من جوان هستم و می خواستم شرکتی به راه بیاندازم و خیلی مهم بود که تجهیزات آزمایشگاهی مناسب در اختیار داشته باشم، و برای انتخاب تجهیزات مطابق با نیازهایم دستم باز باشد. الهام بخش من در این زمینه جامعه کارآفرینان دیگر در «مالوپولسکا» بودند. برنامه های متعددی در اینجا برگزار می شود که این کارآفرینان را دور هم جمع می کند.»

هدف اصلی منطقه «مالوپولسکا» حمایت از کسب و کار و تجارت در همه مراحل است. در برنامه های انکوباتور (مراکز رشد)، کارآفرینان جوان با استفاده از تأسیسات فنی و آزمایشگاه چندرسانه ای در پارک فناوری کراکف بیش از ۶۰ شرکت به راه انداخته اند.

منطقه «مالوپولسکا» از کمکهای صندوقهای مالی اروپا بهره می گیرد و به این ترتیب از نظر رشد اقتصادی به یکی از مهمترین مناطق لهستان تبدیل شده است. تولید ناخالص داخلی این منطقه در فاصله سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ میلادی ۳۰ درصد افزایش داشته است. از نظر یکی از مدیران این منطقه، این میزان رشد به خاطر فعالیت کارآفرینان جوان است.

وی می گوید: «هدف ما این است که در سال های آینده کارآفرینان را به نوآوری تشویق کنیم، بخصوص در شرکت های کوچک و متوسط. چون این نوع شرکت ها هستند که بیشترین سهم را در تولید ناخالص ملی «مالوپولسکا» دارند. برنامه گسترده ای داریم برای این که منطقه ما به مرکز شناخته شده ای در اروپا برای رویدادهای مختلف از این دست تبدیل شود تا کارآفرینان جوان از سراسر جهان به اینجا بیایند، افکار و ابتکارهایشان را با هم در میان بگذارند، و با هم کار کنند.»

هر ساله، حدود ۵۰۰ برنامه برگزار می شود تا کارشناسان و کارآفرینان جوان در بخشهای مختلف صنعت تجارت دور هم جمع شوند. یکی از این رویدادها، «تد اکس کازیمیرز» نام دارد و به میزبانی موزه یهودی «گالیسیا» برگزار می شود. موضوعات مختلفی که در این برنامه مطرح می شود، برای کارآفرینانی مثل کاتارزینا الهام بخش است

ریچارد لوکاس، مسئول «تد اکس کازیمیرز» می گوید: «مضمونی که در همه رویدادها بر آن تأکید می شود این است که اگر کسی ایده خوبی دارد که می خواهد بر اساس آن کسب و کار به راه بیاندازد باید دست به اقدام بزند، وارد بازار شود و تلاش کند ایده اش را عملی کند.»

برای افزایش سرمایه گذاری در منابع انسانی جوان برنامه ای برای افزایش منابع مالی کار آفرینان، تا سال ۲۰۲۰ میلادی تصویب شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازار داغ ورزش و گردشگری ورزشی در امارات

قوانین تازه در دُبی برای افزایش استفاده از روبات‌ها و خودکارسازی امور

تحولات عرصه فناوری نوین؛ دُبی برای پیشتازی در متاورس خیز برداشته است