Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

وزیر دارایی بریتانیا به بازار اطمینان بخشید

وزیر دارایی بریتانیا به بازار اطمینان بخشید
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سقوط ارزش سهام در بازارهای بورس اروپایی چند روز پس از مشخص شدن نتیجه همه پرسی مبنی بر خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا کمتر از روز جمعه گزارش شده است.

آگهی

سقوط ارزش سهام در بازارهای بورس اروپایی چند روز پس از مشخص شدن نتیجه همه پرسی مبنی بر خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا کمتر از روز جمعه گزارش شده است.

شاخص سهام در اواسط کار روز دوشنبه بازار بورس لندن افتی معادل ۱.۵۶ درصد داشته است. در چنین فضایی جورج آزبورن، وزیر دارایی بریتانیا نسبت به استحکام سیستم مالی و اقتصاد کشور برای مقابله با چالشها به سرمایه گذاران اطمینان بخشیده است.

آقای آزبورن می گوید: «بازارهای مالی بدون شک چنین نتیجه ای برای همه پرسی پیش بینی نمی کردند، اما وزارت دارایی، بانک مرکزی و مقامات ناظر بر بازارهای مالی طی چند ماه گذشته طرحهای جایگزینی را برای مقابله با تبعات مالی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا تهیه کرده اند. با هر نهاد بزرگ مالی طی هفته های اخیر بصورت سیستماتیک رایزنی کرده ایم تا نسبت به آمادگی آنها برای مواجهه با نتایج و تبعات برکسیت مطمئن شویم.»

پس از سخنان وزیر دارایی بریتانیا بازار مبادلات ارزی بلافاصله واکنش نشان داد و سرعت کاهش ارزش پوند در برابر دلار آمریکا تا حدی کاهش یافت. تا اواسط کار روز دوشنبه این بازارها هر پوند ۱ دلار و ۳۴ سنت معامله شده است.

مایک اینگرام، تحلیلگر بازار بورس از لندن گفت: «با نوعی سرایت بحران به بازارهای جهانی روبرو هستیم اما تصور نمی کنم کسی ما را به ایجاد اختلال تعمدی در این بازارها متهم کند. مطمئنا مقامات کارهای زیادی برای بهبود و بالابردن مقاومت بازارهای مالی جهانی انجام داده اند. همانطوریکه جورج آزبورن به آن اشاره کرد. در حال حاضر سرمایه بانکها ۱۰ برابر سالهای ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ است.»

پیش از این نیز بانک مرکزی بریتانیا برای آرام کردند بازار از اختصاص رقمی معادل ۲۵۰ میلیارد پوند جهت مقابله با تبعات برکسیت خبر داده بود.

تا قبل برگزاری همه پرسی درباره خروج یا ماندن در اتحادیه بریتانیا، بسیاری از کارشناسان و حتی نهادهای بین المللی نسبت به تبعات منفی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا هشدار داده بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگرانی اروپا از پیروزی احتمالی دونالد ترامپ؛ داستان زیان ۱۵۰ میلیارد یورویی چیست؟

کند شدن رشد دومین اقتصاد بزرگ جهان؛ سران حزب کمونیست چین سیاست‌های جدید تدوین می‌کنند

هزینه ساخت آپارتمان در کدام شهرهای اروپا سر به فلک می‌کشد؟