جزییات برنامه راهبردی عربستان برای رهایی از اقتصاد تک قطبی منتشر شد

جزییات برنامه راهبردی عربستان برای رهایی از اقتصاد تک قطبی منتشر شد
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شورای وزیران عربستان سعودی جزئیات برنامه جامع استراتژیک این کشور برای خارج کردن اقتصاد از تک قطبی بودن و وابستگی شدید به صادرات نفت را تشریح کرده…

آگهی

شورای وزیران عربستان سعودی جزئیات برنامه جامع استراتژیک این کشور برای خارج کردن اقتصاد از تک قطبی بودن و وابستگی شدید به صادرات نفت را تشریح کرده است. در این پروژه تعیین مالیات بر درآمد برای اتباع عربستان سعودی پیش بینی نشده است.

محمد الشیخ، عضو شورای وزیران و از اعضای شورای اقتصادی و توسعه گفت: «دولت مالیاتی بر درآمد شهروندان عربستان تعیین نمی کند. این موضوع بطور واضح در برنامه راهبردی ذکر شده است. در عوض تعیین مالیات بر درآمد اتباع خارجی مقیم عربستان در دست مطالعه است.»

موارد مهمی که در این طرح پیش بینی شده شامل اشتغالزایی تا رقم ۴۵۰ هزار فرصت شغلی در بخشهای خصوصی تا سال ۲۰۲۰ است. افزایش درآمد غیرنفتی، بالابردن حجم صادرات محصولات غیرنفتی، افزایش میزان سرمایه گذاریها در بخش گردشگری و ایجاد زمینه برای سرمایه گذاری مستقیم خارجی ها در کشور بخشهای دیگر این برنامه را تشکیل می دهند.

علاوه بر این فروش ۵ درصد از سهام شرکت «آرامکو»، یکی از بزرگترین شرکتهای نفتی دنیا و واریز درآمد ناشی از آن به صندوق ذخیره ارزی سرمایه گذاری در طرح راهبردی عربستان پیش بینی شده است.

شاهزاده محمد بن سلمان، جانشین ولیعهد عربستان سعودی منشاء تدوین این طرح است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت

چرا شمار زنان شاغل و جویای کار در اروپا بیش از آمریکای شمالی است؟

رشد ۳۵ درصدی صادرات طی یک دهه؛ شکلاتی‌ترین کشور‌های اتحادیه اروپا کدامند؟