Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

صنعت گردشگری مصر در معرض خطر جدی قرار گرفته است

صنعت گردشگری مصر در معرض خطر جدی قرار گرفته است
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

علیرغم سقوط هواپیمای شرکت هواپیمایی مصر «اجیپت ایر» در آبهای این کشور در دریای مدیترانه، پروازها به مقصد قاهره از پاریس متوقف نشده است.

آگهی

علیرغم سقوط هواپیمای شرکت هواپیمایی مصر «اجیپت ایر» در آبهای این کشور در دریای مدیترانه، پروازها به مقصد قاهره از پاریس متوقف نشده است. اکثر مسافران نیز پروازهای خود را لغو نکرده اند.

یک مسافر مصری می گوید: «ما مجبوریم که در هر شرایطی به کشور خود بازگردیم. اگر امروز نرویم هفته آینده بازخواهیم گشت. به هر حال باید این کار انجام شود.»

یک مسافر فرانسوی می گوید: «این موضوع ما را آشفته کرده، همانطور که می دانید در شرم الشیخ ۸۰ درصد هتلها تعطیل شده اند. زندگی تقریبا وجود ندارد. اما ما به هر حال به آنجا می رویم.»

در ماه نوامبر گذشته انفجار یک بمب در هواپیمای ایرباس ۳۲۱ که از شرم الشیخ عازم سن پترزبورگ بود مرگ ۲۲۴ سرنشین آن را درپی داشت. این بمب گذاری که توسط گروه تروریستی داعش مسئولیت آن بعهده گرفته شد ضربه سختی به صنعت گردشگری مصر وارد آورد.

درآمد صنعت گردشگری مصر در سه ماهه اول سال جاری میلادی به رقم ۵۰۰ میلیون دلار رسیده که نسبت به زمان مشابه در سال گذشته این درآمد سه برابر کمتر شده است. تعداد گردشگران مصر از ۴ میلیون نفر در سال ۲۰۱۰ به ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر تقلیل یافته است.

وجود تنش در کشورهای توریستی چون مصر، ترکیه و یا تونس موجب شده آژانسهای مسافرتی بزرگ مانند «توماس کوک» مسافرت به این کشورها را به مشتریان پیشنهاد نکنند و فعالیت خود را بیشتر برروی کشورهای غرب مدیترانه متمرکز کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ملاقات بلندترین مرد جهان با کوتاه‌ترین زن جهان در مصر

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت