Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

یونان و طلبکاران بیش از پیش به توافق نزدیک شدند

یونان و طلبکاران بیش از پیش به توافق نزدیک شدند
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نشست وزیران دارایی حوزه پولی یورو موسوم به «یوروگروپ» با مقامات یونانی برای بررسی برنامه های اصلاحی این کشور و مذاکره درباره اعطای قسمت دیگری از

آگهی

نشست وزیران دارایی حوزه پولی یورو موسوم به «یوروگروپ» با مقامات یونانی برای بررسی برنامه های اصلاحی این کشور و مذاکره درباره اعطای قسمت دیگری از کمکهای مالی بین المللی به این کشور بعنوان مقدمه ای برای رسیدن به یک توافق بین طرفین در نشست ۲۴ مه تلقی شده است.

بدین ترتیب یونان می تواند با دریافت حدود ۵.۵ میلیارد یورو کمک مالی جوابگوی تعهدات خود در سال ۲۰۱۶ باشد.

آلکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان دراین مورد می گوید: «ما به همه تعهداتمان نسبت به طلبکاران و مردم یونان وفادار خواهیم بود. این موضوع اهمیت زیادی دارد، زیرا ما برای حمایت از جامعه با انعطاف بالایی مفاد توافق را هر زمانی که میسر شود اجرا می کنیم.»

یونان در این نشست به یوروگروپ متهد شده تا با اجرای یک مکانیسم اگر تا سال ۲۰۱۸ به اهداف خود نرسد تدابیر ریاضت اقتصادی بصورت خودکار اعمال شود.

پی یر مسکوویسی، کمیسر اروپایی در امور مالی و اقتصادی درباره این مذاکرات گفت: «مذاکرات برای رسیدن به توافق نسبت به مکانیسم احتمال عدم رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده، از جمله محورهای مهم گفتگوها بود. شرایط این ساز و کار با معیارهای یوروگروپ که آنرا در آمستردام تعیین کرده بود همخوانی دارد.»

از سوی دیگر طلبکاران این کشور از جمله اتحادیه اروپا اعلام کرده اند در صورتی که یونان به تعهدات خود تا سال ۲۰۱۸ کاملا عمل کند، در این زمان می توان موضوع کاهش بدهی های این کشور را بررسی کرد.

یونان برای جلب رضایت بستانکاران خود در بخشهای بازنشستگی و مالیات بر درآمد به اصلاحات سختی روی آورده است.

هاری تئوهاریس، دبیر کل سابق درآمدهای دولتی یونان می گوید: «اولا اینکه اعتقاد دارم این مکانیسم مورد تصویب قرار می گیرد. اما ما حتما به اهداف خود نخواهیم رسید. دیگر آنکه کارمندان و بازنشستگان مستقیما متاثر از آن خواهند بود و میزان حقوق و مستمری آنها پایین خواهد آمد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت

چرا شمار زنان شاغل و جویای کار در اروپا بیش از آمریکای شمالی است؟