Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

برای صدها هزار دستگاه خودروی آلاینده هوا در اروپا فراخوان داده خواهد شد

برای صدها هزار دستگاه خودروی آلاینده هوا در اروپا فراخوان داده خواهد شد
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تحقیقات وسیع در آلمان نشان داده میزان آلایندگی خودروهای شانزده مارک بزرگ اتومبیل بالاتر از استانداردهای تعیین شده در اروپا است. به گزارش خبرگزاری

آگهی

تحقیقات وسیع در آلمان نشان داده میزان آلایندگی خودروهای شانزده مارک بزرگ اتومبیل بالاتر از استانداردهای تعیین شده در اروپا است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه شرکتهای خودروساز تولیدکننده این نوع اتومبیلهای آلاینده از جمله پورشه، آئودی و مرسدس بنز باید نسبت به فراخوان خودروهای خود اقدام کنند.

آلکساندر دوبرینت، وزیر راه و ترابری آلمان ضمن تشریح نتایج تحقیقات گفت: «این تولیدکنندگان خودرو بصورت داوطلبانه فراخوان خواهند داد. این فراخوان خودرو شامل ۶۳۰ هزار دستگاه در همه اروپا می شود.»

بحران استفاده شرکت فولکس واگن از نرم افزارهای غیرقانونی ایجاد اختلال در تستهای میزان آلایندگی هوا تحقیقات وسیعی را در اروپا و بویژه در آلمان درپی داشته است.

ماتیاس مولر، مدیرعامل فولکس واگن با اشاره به تبعات منفی که این بحران برروی بیلان مالی شرکت داشته اعلام کرد تاثیرات منفی مالی که در حسابهای کمپانی پیش بینی شده به رقم ۱۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو می رسد.

حدود ۱۱ میلیون دستگاه از خودروهای ساخت فولکس واگن در سراسر دنیا شامل این رسوایی هستند. این کمپانی در ایالات متحده یعنی جایی که بحران از آنجا آغاز شد، علاوه بر پرداخت غرامت به مشتریان ملزم به تقبل هزینه های حقوقی و دادرسی مربوطه نیز است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سقبت روسیه از عربستان در صادرات نفت به چین؛ واردات نفت آمریکا توسط پکن ۸۱ درصد رشد کرد

چین فرستاده ویژه خود را برای مذاکرات صلح مرتبط با جنگ اوکراین به عربستان می‌فرستد

تلاش ژاپن برای تقویت بخش دفاعی خود؛ سفرهای اروپایی و آمریکایی کیشیدا آغاز شد