موضع رییس بانک مرکزی بریتانیا درباره خروج احتمالی این کشور از اتحادیه اروپا

موضع رییس بانک مرکزی بریتانیا درباره خروج احتمالی این کشور از اتحادیه اروپا
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مارک کارنی، رییس بانک مرکزی بریتانیا اعلام کرده منافع اقتصادی این کشور ایجاب می کند که بریتانیا از اتحادیه اروپا خارج نشود. آقای کارنی ضمن تاکید بر

آگهی

مارک کارنی، رییس بانک مرکزی بریتانیا اعلام کرده منافع اقتصادی این کشور ایجاب می کند که بریتانیا از اتحادیه اروپا خارج نشود.

آقای کارنی ضمن تاکید بر این موضوع که اتحادیه اروپا پویایی اقتصادی بریتانیا را تقویت می کند و اقتصاد پویا مقاومت بیشتری در برابر بحران های اقتصادی دارد، درباره خطرات خروج این کشور از این اتحادیه گفت: «در کوتاه مدت می توان شاهد تاثیراتی بر روی فعالیتها در بریتانیا بود. بنابراین فشار بیشتری بر روی قیمتها وارد می آید. احتمال دارد براثر وجود تردید فعالیتها با افت مواجه شوند امری که بر روی سرمایه گذاری ها و مصرف خانوارها اثر منفی خواهد گذاشت.»

در صورت خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا احتمال انتقال فعالیت برخی بانکها و شرکتهای بزرگ فعادل در مرکز تجاری لندن موسوم به «سیتی» به مناطق دیگر اروپا وجود دارد. امری که می تواند ضربه سختی بر پیکره اقتصادی بریتانیا وارد کند.

بریتانیایی ها بیست و سوم ژوئن سال جاری با شرکت در یک همه پرسی درباره خروج و یا عدم خروج کشورشان از اتحادیه اروپا رای می دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتهای ماه چند یورو ته جیب اروپایی‌ها باقی می‌ماند؟

«بزرگترین اعتراضات ضددولتی در تاریخ جمهوری چک» کلید خورد

سقوط ۹۴ درصدی کسری تجاری اتحادیه اروپا با روسیه؛ آمریکا، نروژ و الجزایر سهم گاز روسیه را گرفتند