Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

گروه بیست تبعات خروج احتمالی بریتانیا از اتحادیه اروپا را بررسی کرد

گروه بیست تبعات خروج احتمالی بریتانیا از اتحادیه اروپا را بررسی کرد
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نشست دو روزه وزیران اقتصاد و دارایی و روئسای بانکهای مرکزی بیست اقتصاد بزرگ دنیا موسوم به «گروه ۲۰» روز جمعه در شانگهای چین آغاز شد. به گزارش

آگهی

نشست دو روزه وزیران اقتصاد و دارایی و روئسای بانکهای مرکزی بیست اقتصاد بزرگ دنیا موسوم به «گروه ۲۰» روز جمعه در شانگهای چین آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز بحث درباره خروج و یا عدم خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا از جمله موضوعات این نشست را تشکیل داده است. جورج آزبورن، وزیر دارایی بریتانیا از شرکت کنندگان در این نشست خواسته تا حمایت خود را از ماندن بریتانیا در این اتحادیه اعلام کنند.

سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: «ما همیشه از روند ادغام در اروپا حمایت کرده ایم. ما خواهان آن هستیم که اتحادیه اروپا نقش بزرگتری در صحن بین المللی ایفا کند. امیدواریم که بریتانیا و اتحادیه اروپا بصورت مناسب مشکل کنونی را مدیریت کنند.»

کریستین لاگارد، رییس صندوق بین المللی پول از جمله شرکت کنندگان در این نشست نسبت به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا هشدار داده است.

کریستین لاگارد، رییس صندوق بین المللی پول گفت: «با توجه به تردیدهایی که نسبت به شرایط خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا وجود دارد پیش بینی و بررسی دقیق تبعات این خروج احتمالی دشوار است. احتمالا مبادلات با مشکل روبرو خواهند شد. حتی پیش از یک تحقیق و بررسی دقیق درباره این موضوع می توان گفت که تبعات خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا منفی خواهد بود.»

برخی کارشناسان اقتصادی اعتقاد دارند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا افت شدید آهنگ رشد جهانی اقتصاد را بدنبال خواهد داشت. در حال حاضر این احتمال موجب شده ارزش پوند در برابر دلار آمریکا کاهش یابد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگرانی اروپا از پیروزی احتمالی دونالد ترامپ؛ داستان زیان ۱۵۰ میلیارد یورویی چیست؟

کند شدن رشد دومین اقتصاد بزرگ جهان؛ سران حزب کمونیست چین سیاست‌های جدید تدوین می‌کنند

هزینه ساخت آپارتمان در کدام شهرهای اروپا سر به فلک می‌کشد؟