Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

شبیه سازی شرایط پناهجویان در داوس

شبیه سازی شرایط پناهجویان در داوس
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«یکروز از زندگی یک پناهنده»، پنجره ای است کوچک به یک بحران انسانی بزرگ. شرکت در این شبه نمایش، به نمایندگان کشورهای حاضر در داوس اجازه می دهد تا

آگهی

«یکروز از زندگی یک پناهنده»، پنجره ای است کوچک به یک بحران انسانی بزرگ. شرکت در این شبه نمایش، به نمایندگان کشورهای حاضر در داوس اجازه می دهد تا شرایط یک پناهنده را تجربه کنند. این برنامه نزدیک به یک ساعت طول می کشد و به یاری پناهجویان سابق و نیز کارکنان نهادهای مستقل که نقش سربازان و مدیران اردوگاه را بازی می کنند، اجرا می شود.

بیش از یک میلیون پناهجو و مهاجر سال گذشته به اروپا رسیدند و به نظر نمی آید در سال۲۰۱۶ چیزی از این آمار کاسته شود.اختلافات در اتحادیه اروپا بر سر چگونگی کنترل بحران و شمار پناهندگانی که کشورهای اروپایی می توانند در خود جذب کنند همچنان بیشتر می شود.

وینی بیانیاما، مدیر بنیاد خیریه Oxfam معتقد است که اروپا نمی تواند از راه خود بازگشت کند. او می گوید:«من فکر می کنم باید کشورهای اروپایی را تشویق کرد تا به مسئولیتهای بین المللی خود در قبال پناهجویان وفادارتر باشند و تصدیق کنند که خود در سرچشمه این مشکل شریک اند.»

در حالیکه ریشه های بحران مهاجرت همچنان پابرجاست،چالش مهاجرتی که اروپا با آن روبرو است جای بهتر شدن پیوسته بدتر می شود. ژان ماری گنو، مدیر عامل گروه بین المللی بحران، در این باره می گوید: «گمان می کنم اروپا باید حرکتهای جمعیتی را به چشم یک ویژگی پایدار نگاه کند و برای این کار (کنار آمدن با بحران مهاجر/ پناهجو) باید سیاستهای ساختاریِ واقعی داشته باشد و از راه حلهای فوریتی فراتر برود.»

با اینکه زنگ خطرهای بسیاری به صدا در آمده، این سوال پابرجاست که آیا اروپا برای برخورد با این بحران انسانی بی سابقه، به اندازه کافی سریع و هماهنگ عمل می کند یا خیر؟

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شبیه سازی شرایط پناهجویان در داوس

مصاحبه با توماس هنریک ایلوِس، رئیس جمهور استونی

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟