Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هشدار مجمع جهانی اقتصاد نسبت به ادامه تولید زباله های پلاستیکی

هشدار مجمع جهانی اقتصاد نسبت به ادامه تولید زباله های پلاستیکی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مجمع جهانی اقتصاد با انتشار گزارشی نسبت به ادامه تولید زباله های پلاستیکی هشدار داد. بر اساس این گزارش در صورت ادامه روند کنونی تولید زباله٬ میزان

آگهی

مجمع جهانی اقتصاد با انتشار گزارشی نسبت به ادامه تولید زباله های پلاستیکی هشدار داد.

بر اساس این گزارش در صورت ادامه روند کنونی تولید زباله٬ میزان زباله های پلاستیکی در آبهای جهان تا سال ۲۰۵۰ بیش از ماهی ها خواهد شد.

الن مک آرتور٬ فعال محیط زیست و موسس بنیاد الن مک آرتور به اجلاس داووس رفته تا توجه رهبران جهان را به این مهم جلب کند که برای مقابله با این معضل راه درازی در پیش است. او می گوید: «اگر بتوانیم کل سیستم را سازگار کنیم٬ در زمینه مواد بکار رفته در بسته بندی ها به توافق برسیم٬ با اشخاص مناسبی گفت و گو و با سیاستگذاران کار کنیم٬ اگر بتوانیم با فناوری جدید٬ نوآوری هایی در زمینه تصویربرداری از ماه داشته باشیم و آمارها و شاخص های اقتصادی را بهبود بخشیم در آن صورت می توان مسیر اقتصاد پلاستیک را کاملا تغییر داد.»

بر اساس گزارش مذکور در سال ۲۰۱۴ نزدیک به ۳۱۱ میلیون تن زباله پلاستیکی در اقیانوس ها شناور بوده و در صورت ادامه روند کنونی این رقم تا ۳۵ سال دیگر به یک میلیارد و ۱۲۴ هزار تن خواهد رسید.

به عبارت ساده تر سالانه ۸ ميليون تن زباله از اقيانوسها سردرمی آورد و این یعنی در هر دقیقه يك كاميون زباله در این آبها تخلیه می شود. نزدیک به ۶۰ درصد این زباله ها توسط کشورهای آسیایی تولید می شود.

این گزارش همچنین می افزاید تنها ۱۴ درصد از بسته بندی های پلاستیکی راهی بازیافت می شوند. این رقم برای کاغذ ۵۸ درصد و برای آهن و فولاد ۹۰ درصد عنوان شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شبیه سازی شرایط پناهجویان در داوس

مصاحبه با توماس هنریک ایلوِس، رئیس جمهور استونی

کند شدن رشد دومین اقتصاد بزرگ جهان؛ سران حزب کمونیست چین سیاست‌های جدید تدوین می‌کنند