Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آغاز حراج فروشگاههای بریتانیا زودتر از موعد هرساله

آغاز حراج فروشگاههای بریتانیا زودتر از موعد هرساله
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حراج بزرگ فروشگاههای بریتانیا زودتر از موعد هر ساله آغاز شد. بطور سنتی این حراج هر ساله از ۲۶ دسامبر آغاز می شود اما امسال سه چهارم فروشگاههای بزرگ

آگهی

حراج بزرگ فروشگاههای بریتانیا زودتر از موعد هر ساله آغاز شد. بطور سنتی این حراج هر ساله از ۲۶ دسامبر آغاز می شود اما امسال سه چهارم فروشگاههای بزرگ پیش از این تاریخ حراج کالاهایشان را آغاز کرده و بطور قابل توجهی قیمت محصولاتشان را کاهش داده اند و فروشندگان تلاش می کنند با استفاده از فرصت کریسمس، مشتریان را به داخل مغازه ها بکشانند.

نیک کارول، تحلیلگر اقتصادی می گوید: «امسال میزان خریدها کمتر از سالهای گذشته بوده است که علت اصلی آن گرم شدن هواست. فروشندگان کفش و پوشاک باید زودتر از همیشه حراج کالاهایشان را شروع می کردند تا با توجه به تقاضایی که در زمان کریسمس وجود دارد سعی کنند انبارهای امسال را خالی کنند.»

در فرانسه علاوه بر گرمای هوا، حملات تروریستی ماه نوامبر نیز باعث شد از میزان حضور مردم در مراکز بزرگ خرید کم شود و در مقابل، میزان خرید اینترنتی افزایش یابد. بنا بر تحقیقات، طی پنج هفته گذشته از شمار مشتریان حاضر در فروشگاههای این کشور دو و نیم میلیون نفر کم شده و در مقابل، هشتصد هزار نفر به شمار مشتریان خریدهای اینترنتی اضافه شده است. اگرچه بار دیگر با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و جشن کریسمس حضور مردم در خیابانها افزایش یافته است.

پی یر پلاری، مدیر فروشگاه پرنتان فرانسه می گوید: «در مقایسه با حمله ماه ژانویه به دفتر نشریه شارلی ابدو، پس از حمله ماه نوامبر در پاریس، بازگشت مردم به فروشگاهها کندتر بود. حمله ماه ژانویه نیز در زمان حراج بزرگ انجام شد و اکنون نیز زمان مهمی برای فعالیتهای تجاری است زیرا پایان سال است. ما متوجه کمی تغییر در رفتار مصرف کنندگان و مشتریان شده ایم.»

یک روز پس از وقوع حملات پاریس، خزانه داری فرانسه پیش بینی کرد که این حملات هزینه ای معادل دو میلیارد یورو برای اقتصاد فرانسه به همراه داشته باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگرانی اروپا از پیروزی احتمالی دونالد ترامپ؛ داستان زیان ۱۵۰ میلیارد یورویی چیست؟

کند شدن رشد دومین اقتصاد بزرگ جهان؛ سران حزب کمونیست چین سیاست‌های جدید تدوین می‌کنند

هزینه ساخت آپارتمان در کدام شهرهای اروپا سر به فلک می‌کشد؟