افت شدید بازار فلزات و نفت

افت شدید بازار فلزات و نفت
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قیمت فلزات از جمله مس، نیکل و آلومینیوم روز دوشنبه در بازار معاملات فلزات و مواد خام به شدت کاهش پیدا کرده است. قیمت نیکل حدود ۶ درصد افت داشته است

آگهی

قیمت فلزات از جمله مس، نیکل و آلومینیوم روز دوشنبه در بازار معاملات فلزات و مواد خام به شدت کاهش پیدا کرده است. قیمت نیکل حدود ۶ درصد افت داشته است. این سقوط قیمت از سال ۲۰۰۳ بی سابقه گزارش می شود. قیمت مس نیز با ۳ درصد کاهش بیشترین افت خود را طی ۵ سال اخیر تجربه کرده است.

از جمله دلایل افت بازار فلزات و مواد خام، کندی آهنگ رشد اقتصادی چین، یعنی مهمترین مشتریان این بازار، عنوان می شود. این کشور با ایجاد تحول در مدل اقتصادی خود به تقویت مصرف داخلی بعنوان عامل محرکه رشد اقتصادی روی آورده است.

چین همچنین از جمله مشتریان بزرگ نفت در دنیا بشمار می رود. اختلال در آهنگ رشد اقتصادی این کشور یکی از عوامل سقوط شدید بازار نفت نیز محسوب می شود.

قیمت نفت برنت دریای شمال روز دوشنبه با کاهش همراه بود و هر بشکه آن کمی بیش از ۴۴ دلار در بازار معاملات نفتی داد و ستد شده است.

علاوه بر کندی روند رشد اقتصادی چین، عرضه بسیار بالای طلای سیاه در بازار از دیگر عوامل مهم سقوط شدید قیمت نفت است. این روند نزولی از اواسط سال ۲۰۱۴ آغاز شده و تا کنون ادامه دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت

چرا شمار زنان شاغل و جویای کار در اروپا بیش از آمریکای شمالی است؟

رشد ۳۵ درصدی صادرات طی یک دهه؛ شکلاتی‌ترین کشور‌های اتحادیه اروپا کدامند؟