Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

برنامه شهر لیسبون برای کمک به کارآفرینان کوچک

برنامه شهر لیسبون برای کمک به کارآفرینان کوچک
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

قلعه سن ژرژ در قلب لیسبون هر سال بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار بازدیدکننده دارد. تیاگو ریبیرو جلوی این قلعه، روی یک موتورسیکلت سه چرخه یکی از خوراکیهای

قلعه سن ژرژ در قلب لیسبون هر سال بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار بازدیدکننده دارد. تیاگو ریبیرو جلوی این قلعه، روی یک موتورسیکلت سه چرخه یکی از خوراکیهای مخصوص پرتغال را که کنسرو ماهی شمال این کشور است، در بسته بندیهای زیبا و خاص می فروشد. وی می گوید: «ایده ما این بود که مارکی با بسته بندی خیلی نو و جالب ایجاد کنیم که در داخل آن محصولی با کیفیت بالا از ماهی های شمال پرتغال را قرار دهیم. می خواستیم برای ساخت کنسرو ماهی همان روشی را بکار بریم که پدربزرگهایمان در سال ۱۹۱۱ میلادی استفاده می کردند.»

  • جایزه ترویج کارآفرینی در اروپا از سوی کمیمسیون اروپا در سطح ملی، منطقه ای و محلی به افراد یا برنامه هایی تعلق می گیرد که برای توسعه کارآفرینی و ایجاد شرکتهای تجاری کوچک تلاش می کنند.
  • از سال ٢٠٠٦ میلادی تاکنون حدود ٣٠٠٠ پروژه که توانسته اند هزاران شغل و شرکت تجاری جدید ایجاد کنند، در این رقابت شرکت کرده اند.
  • برنامه شهر لیسبون برای کمک به کارآفرینان کوچک یکی از نامزدهای دریافت این جایزه در سال ٢٠١٥ میلادی است. این برنامه به کارآفرینان کوچک برای یافتن منابع مالی موردنیاز، پیدا کردن محل کار و مشاوره با کارشناسان کمک می کند.
  • طی سه سال گذشته، این برنامه در شهر لیسبون موفق شده به بیش از ٧٠ شرکت تجاری کمک کرده و بیش از ١٦٠ شغل جدید ایجاد کند.

لینکهای مفید

تیاگو، یکی از بنیانگذاران شرکت میس کان و اولین کارآفرینی است که از برنامه شهر لیسبون برای کمک به کارآفرینان کوچک بهره برده است. این برنامه در پایتخت پرتغال توسط شورای شهر لیسبون اجرا می شود و تاکنون نتایج خیلی خوبی داشته است.

ماریبل رودریگز فرریا، مسئول این برنامه می گوید: «در عرض دو سال و نیم توانستیم ۷۰ شرکت تجاری در لیسیبون دایر کنیم و بیش از ۶۰ شغل جدید هم ایجاد کردیم.»

شرکت “میس کان” با کمک این برنامه به اعتبارات خُرد معادل ۲۰ هزار یورو با بهره بانکی خیلی پایین دسترسی داشته و با آن توانسته این موتور سیکلت سه چرخه و اولین سهام را بخرد. علاوه بر کمکهای مالی، تیاگو و دو همکارش مارتا و باربارا توانسته اند از راهنمایی ها و مانیتورینگ مسئولان برنامه شهر لیسبون هم برخوردار شوند.

وی می گویدِ: «هیچوقت احساس تنهایی نکردیم مثلا زمانیکه طرح کسب و کار را آماده کردیم، می دانستیم که هر وقت سوالی داشته باشیم می توانیم با مسئولان برنامه تماس بگیریم و همیشه آنطرف خط کسی بود که به ما جواب بدهد. اینها به ما دلگرمی داد.»

شرکت تیاگو امسال جزء کاندیداهای دریافت جایزه اول صنایع خلاق در پرتقال است، چند نمایندگی فروش در اروپا دارد. علاوه براینها این شرکت سایتی هم برای سفارش اینترنتی محصولش براه انداخته است.

یکی از نکات جالب برنامه شهر لیسبون این است که این برنامه به کارآفرینان کمک می کند در همان محلی که می خواهند کارشان را شروع کنند. این برنامه سه مرکز رشد (انکوباتور) برای حمایت از کارآفرینان در لیسبون و همچنین یک آزمایشگاه (Fab Lab) ساخت و تولید در لیسبون دارد که کارآفرینان می توانند در آنجا نمونه های اولیه تولیداتشان را بسازند و طرح شان را به اجرا در بیاورند.

برنامه لیسبون برای کارآفرینان کوچک یکی از نامزدهای نهایی دریافت جایزه ترویج کارآفرینی در اروپا. eu/growth/smes/support/enterprise-promotion-awards/index_en.htm است. این جایزه از سال ۲۰۰۶ سوی کمیمسیون اروپا در سطح ملی، منطقه ای و محلی به برنامه هایی تعلق می گیرد که برای توسعه کارآفرینی و شرکتهای تجاری کوچک تلاش می کنند. از ۹ سال پیش تاکنون حدود ۳۰۰۰ پروژه که توانسته اند هزاران شغل و شرکت تجاری جدید ایجاد کنند، در این رقابت شرکت کرده اند. این برنامه رایگان است و همه می توانند از آن استفاده کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمک بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب و کارهای کوچک در گرجستان

بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند

چگونه شرکت اسکاتلندی تولید انرژی پاک توانسته فراز و نشیب بازار را پشت سر بگذارد؟