Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

احتمال ایجاد تغییر در برنامه های حمایتی بانک مرکزی اروپا

احتمال ایجاد تغییر در برنامه های حمایتی بانک مرکزی اروپا
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آخرین ارزیابی ها از رشد اقتصادی در حوزه پولی یورو نشان می دهد آهنگ رشد این منطقه در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۵ همچنان کند است. در این زمان در بین کشورهای

آگهی

آخرین ارزیابی ها از رشد اقتصادی در حوزه پولی یورو نشان می دهد آهنگ رشد این منطقه در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۵ همچنان کند است. در این زمان در بین کشورهای حوزه پولی یورو آهنگ رشد اقتصادی فرانسه شتاب گرفته است.

اما در آلمان، تنها عضو حوزه پولی یورو که در دوران بحران اقتصادی، با چالش جدی مواجه نشد، سرعت رشد اقتصادی پایین آمده است.

رسوایی که در حال حاضر شرکت خودروسازی فولکس واگن با آن درگیر است می تواند بر روی بخش صنعت آلمان – از جمله نقاط قوت اقتصاد این کشور – تاثیر بسیار منفی بر جای گذارد.

در حالی که اقتصاد آلمان نسبت به سه ماهه دوم سال ۰.۳ افت داشته و میزان تولید ناخالص داخلی یونان روندی منفی به خود گرفته است، اقتصاد فرانسه رشدی معادل ۰.۳ درصد به خود دیده است. میانگین رشد اقتصادی منطقه پولی یورو نیز ۰.۳ درصد گزارش می شود.

نیک پارسونز، کارشناس بانک ملی استرالیا می گوید: «در سه ماهه سوم سال با کندی روند رشد اقتصادی مواجه هستیم که این روند در اوایل سه ماهه آخر سال نیز ادامه خواهد داشت. اگر حجم صادرات آلمان و یا میزان سفارشات برای کارخانه ها را بررسی کنیم می بینیم بیلان تیره و تاری داریم.»

درجا زدن اقتصاد حوزه پولی یورو پیش بینی ایجاد تغییر و تحول در سیاستهای پولی حمایتی بانک مرکزی اروپا را مطرح کرده است. در این راستا ماریو دراگی، رییس این نهاد از بررسی سیاست پولی نهاد تحت امرش در نشست ماه دسامبر سال جاری خبر داد.

نیک پارسونز در ادامه می گوید: «بانک مرکزی اروپا سه سلاح در اختیار دارد که می تواند از آنها استفاده کند. این نهاد می تواند نرخ بهره خود را تغییر دهد، در میزان بازخرید ماهانه اوراق قرضه دولتی تحول ایجاد کند و مدت زمان اجرای این برنامه را تغییر دهد. فکر نمی کنم از نهایت ظرفیت این اهرمها استفاده شود. زیرا این نهاد نمی خواهد تمام مهمات تحت اختیار خود را تمام کند.»

کارشناسان اقتصادی پیش بینی می کنند برنامه بانک مرکزی اروپا برای بازخرید ماهانه اوراق قرضه دولتی از ۶۰ میلیارد به ۸۰ میلیارد یورو افزایش یابد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت

چرا شمار زنان شاغل و جویای کار در اروپا بیش از آمریکای شمالی است؟