بیکاری در اسپانیا به پایین ترین حد طی چهار سال اخیر رسید

بیکاری در اسپانیا به پایین ترین حد طی چهار سال اخیر رسید
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آمار منتشر شده از نرخ بیکاری در اسپانیا نشان می دهد این نرخ در سه ماهه سوم سال جاری میلادی کاهش یافته و به پایین ترین حد خود طی چهار سال اخیر رسیده

آگهی

آمار منتشر شده از نرخ بیکاری در اسپانیا نشان می دهد این نرخ در سه ماهه سوم سال جاری میلادی کاهش یافته و به پایین ترین حد خود طی چهار سال اخیر رسیده است.

بدین ترتیب نرخ بیکاری در چهارمین قدرت اقتصادی حوزه پولی یورو از ۲۲.۳۷ درصد جمعیت فعال اسپانیا در سه ماهه دوم سال به ۲۱.۱۸ درصد تنزل یافته است. نرخ بیکاری از زمان به روی کار آمدن ماریانو راخوی، نخست وزیر در سال ۲۰۱۱ میلادی ۱.۶۲ درصد کاهش یافته است.

ماریانو راخوی در واکش به آمار نرخ بیکاری در کشور، با نگاه به آینده گفت: «داده های مربوط به نرخ بیکاری مثبت هستند اما مهمتر ادامه دادن مسیر با همین سرعت است. طی چهار سال آینده می توانیم در اسپانیا ۵۰۰ هزار فرصت شغلی در سال ایجاد کنیم. با توجه به آمار امروز می توان گفت این امکان وجود دارد.»

آقای راخوی که خود را برای انتخابات پارلمانی اواخر ماه دسامبر سال جاری آماده می کند در شرایطی از میزان بالای اشتغالزایی طی سالهای آینده سخن به میان می آورد که علیرغم کاهش نرخ بیکاری در کشور، اسپانیا پس از یونان بیشترین آمار نرخ بیکاری را دارد. از سوی دیگر آمار مربوط به اشتغالزایی در سه ماهه سوم سال نیز از کندی روند رشد آن حکایت دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتهای ماه چند یورو ته جیب اروپایی‌ها باقی می‌ماند؟

«بزرگترین اعتراضات ضددولتی در تاریخ جمهوری چک» کلید خورد

سقوط ۹۴ درصدی کسری تجاری اتحادیه اروپا با روسیه؛ آمریکا، نروژ و الجزایر سهم گاز روسیه را گرفتند