واکنش نه چندان پر شور چند شهروند یونانی به پیروزی مجدد حزب سیریزا

واکنش نه چندان پر شور چند شهروند یونانی به پیروزی مجدد حزب سیریزا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک روز پس از انتخابات پارلمانی یونان که آخرین نظرسنجی ها حکایت از پیروزی مجدد حزب چپ گرای سیریزا دارد، شهروندان یونانی، واکنشهای متفاوتی به آن نشان

آگهی

یک روز پس از انتخابات پارلمانی یونان که آخرین نظرسنجی ها حکایت از پیروزی مجدد حزب چپ گرای سیریزا دارد، شهروندان یونانی، واکنشهای متفاوتی به آن نشان دادند.

یکی از آنها با ابراز خوشحالی از انتخاب مجدد حزب الکسیس سیپراس، می گوید: “اما او باید کار کند. او باید اصلاحات لازم را برای حل بحران انجام دهد. او باید به فقرا کمک کند و به همه پول بدهد.”

اما شهروند دیگری می گوید: “گویا داستان ما همچنان شبیه افسانه های کهن است. نباید این طور باشد اما چاره دیگری هم نیست. حزب دموکراسی نو پیر شده است.”

شهروند دیگری هم معتقد است: “نتیجه دلسرد کننده بود و من بدبینم چون ما می دانستیم چه خط سیاسی دنبال خواهد شد و آن همان سیاست توافق سوم است. بنابراین می دانیم مردم یونان نمی بایست انتظار آینده ای بهتر را داشته باشند.”

نتیجه این انتخابات به دقت در کشورهای بحران زده ای همچون اسپانیا، پرتغال و ایرلند که در ماه های آینده شاهد برگزاری انتخابات مهمی خواهند بود، دنبال شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نفوذ رکود به جمع گروه ۷؛ پس از آلمان، ژاپن و بریتانیا هم به رشد اقتصادی منفی دچار شدند

چرا پشتوانه طلا داشتن همچنان اهمیت دارد؟ کدام کشورها بیشترین ذخایر طلا را در اختیار دارند؟

کشاورزان خشمگین اروپا به چه معترض هستند و چه می‌خواهند؟