Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شادی هواداران سیریزا پس از پیروزی در انتخابات پارلمانی

شادی هواداران سیریزا پس از پیروزی در انتخابات پارلمانی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شامگاه یکشنبه و پس از اعلام نتایج انتخابات پارلمانی یونان، هواداران حزب سیریزا با تجمع در ستاد مرکزی این حزب و خیابان های منتهی به آن شادی خود را

آگهی

شامگاه یکشنبه و پس از اعلام نتایج انتخابات پارلمانی یونان، هواداران حزب سیریزا با تجمع در ستاد مرکزی این حزب و خیابان های منتهی به آن شادی خود را ابراز کردند.

یکی از طرفداران این حزب با بیان اینکه از پیروزی حزب سیریزا اطمینان داشته است، می گوید: «دولت در ماههای گذشته اشتباهاتی را مرتکب شد اما می دانستیم که پیروز می شویم. امیدواریم که اروپا از اینکه فقط اروپای بانکدارها و تجار باشد، دست بردارد و تغییر کند. در طول پنج سال گذشته خون ما ریخته شد.»

حزب سیریزا با ۳۵.۵ درصد آرا، نتیجۀ این انتخابات زودهنگام را از آن خود کرد.

خبرنگار یورونیوز از آتن می گوید: «هزاران نفر از هواداران سیریزا با شور و اشتیاق، پیروزی الکسیس سیپراس را جشن گرفته اند. در نخستین نطق خود پس از اعلام خبر این پیروزی، سیپراس قول داده است که با تشکیل یک دولت باثبات، آیندۀ کشور را در اروپا تضمین کند.»

حزب دموکراسی نوین که رقیب اصلی حزب سیریزا به شمار می آمد، در این انتخابات با فاصله بیش از ۷ درصد از آرا، از رقیب چپ گرای خود شکست خورد.

یکی از طرفداران این حزب می گوید: «احساس می کنیم آیندۀ نامطمئنی در انتظارمان است. نمی دانیم که دولت جدید چه اقدامات دیگری را برای عملی شدن این تفاهم نامه [توافق با وام دهندگان] به اجرا بگذارد. مطمئن هستم که خیلی زود، شاهد انتخابات دیگری در این کشور خواهیم بود.»

الکسیس سیپراس، نخست وزیر جدید یونان اعلام کرده است برای تشکیل دولت با حزب ملی گرای «یونانی های مستقل» ائتلاف می کند. نخست وزیر یونان در روز بیست و پنجم ژانویه نیز توانسته بود با ۳۶ درصد از آرا، به حکومت طولانی مدت احزاب سوسیال دموکرات این کشور پایان دهد. با این حال، دولت پیشین وی هفت ماه بیشتر به طول نیانجامید و وی در ماه اوت و پس از تصویب توافق یونان با وام دهندگان، با انحلال دولت، خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگرانی اروپا از پیروزی احتمالی دونالد ترامپ؛ داستان زیان ۱۵۰ میلیارد یورویی چیست؟

کند شدن رشد دومین اقتصاد بزرگ جهان؛ سران حزب کمونیست چین سیاست‌های جدید تدوین می‌کنند

هزینه ساخت آپارتمان در کدام شهرهای اروپا سر به فلک می‌کشد؟