Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تلاش نخست وزیر چین برای دادن اطمینان درباره وضعیت اقتصادی

تلاش نخست وزیر چین برای دادن اطمینان درباره وضعیت اقتصادی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

لی کچیانگ، نخست وزیر چین روز پنجشنبه در سخنرانی خود در گردهمایی مجمع جهانی اقتصاد در شهر دالیان چین بر انجام اصلاحات توسط دولتش برغم کند شدن رشد

آگهی

لی کچیانگ، نخست وزیر چین روز پنجشنبه در سخنرانی خود در گردهمایی مجمع جهانی اقتصاد در شهر دالیان چین بر انجام اصلاحات توسط دولتش برغم کند شدن رشد اقتصادی این کشور تاکید کرد. به گفته نخست وزیر چین این کشور از ابزار لازم برای جلوگیری از یک عقبگرد اقتصادی بزرگ برخوردار است.

نخست وزیر چین گفت: «ما توانایی این را داریم که امسال به اهداف اصلی اقتصادی و اجتماعی چین دست یابیم و تلاش می کنیم که پیشرفتهای خود را در آینده ادامه بدهیم.»

به گفته نخست وزیر چین برغم اینکه این کشور با دگرگونی “دردناک” مدل رشد اقتصادی خود روبرو است اما شرایط اقتصادی چین، رشد اقتصادی در سطح جهان را تهدید نمی کند.

در حالی که داده های اقتصادی اخیر از کند شدن آهنگ رشد اقتصادی چین حکایت دارد، نخست وزیر این کشور به سیاستهای اتخاذ شده، از جمله محرکهای مالی و مالیاتی برای حفظ روند رشد اقتصادی این کشور اشاره کرد.

در هفته های اخیر، نگرانی های ناشی از وابسته بودن رشد اقتصادی چین به بخش خدمات به جای تولیدات و ساخت و ساز باعث آشفتگی بازارهای سهام شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت

چرا شمار زنان شاغل و جویای کار در اروپا بیش از آمریکای شمالی است؟