Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

کاهش رتبه اعتباری برزیل توسط موسسه «استاندارد اَند پورز»

کاهش رتبه اعتباری برزیل توسط موسسه «استاندارد اَند پورز»
Copyright 
نگارش از مهران احمدی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

موسسه «استاندارد اَند پورز» (Standard & Poor’s) روز چهارشنبه رتبه اعتباری برزیل را کاهش داد تا تلاشهای دیلما روسف، رئیس جمهوری این کشور برای بازیابی

آگهی

موسسه «استاندارد اَند پورز» (Standard & Poor’s) روز چهارشنبه رتبه اعتباری برزیل را کاهش داد تا تلاشهای دیلما روسف، رئیس جمهوری این کشور برای بازیابی اعتماد سرمایه گذاران و خروج این کشور از رکود اقتصادی با چالشی جدید مواجه شود.

کاهش رتبه اعتباری برزیل به رتبه «بی بی پلاس» (+BB) زودتر از آنچه که پیش از این تصور می شد رخ داد و انتظار می رود که روز پنجشنبه بازارهای مالی برزیل را تحت تاثیر قرار دهد.

ویکی پرایس، مشاور اقتصادی ارشد در یک مرکز تحقیق اقتصادی و تجاری می گوید: «ما اینک درباره انقباض بیش از دو درصد در سال جاری و انقباض بیشتر در سال آینده صحبت می کنیم. مطمئنا کسری بودجه دولت و بدهی آن یک مشکل جدی است. خیلی مایه تعجب نیست که آنچه اکنون همگان در مورد آن صحبت می کنند این است که این سیر نزولی کجا متوقف می شود و آیا این وضعیت باز هم ادامه خواهد یافت که احتمالا هم چنین خواهد بود.»

انتظار می رود که با کاهش رتبه اعتباری برزیل توسط موسسه «استاندر اند پورز» سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این کشور احتیاط بیشتری به خرج دهند.

موسسه «استاندارد اند پورز» دو ماه پیش نسبت به کاهش رتبه اعتباری برزیل هشدار داده بود اما کاهش رتبه اعتباری این کشور در این مدت زمان کوتاه از رو به وخامت گذاشتن شرایط اقتصادی این کشور حکایت دارد.

اینک پس از کاهش رتبه اعتباری برزیل توسط موسسه «استاندارد اند پورز» باید دید که سایر موسسات ارزیابی خطرات سرمایه گذاری همچون مودیز آیا تغییری در رتبه بندی های خود پدید می آورند یا خیر.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت

چرا شمار زنان شاغل و جویای کار در اروپا بیش از آمریکای شمالی است؟