روند رو به بهبود بازارهای سهام اروپا برخلاف بازارهای چین

روند رو به بهبود بازارهای سهام اروپا برخلاف بازارهای چین
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با وجود نگرانی نسبت به وضعیت بازارهای مالی چین و ادامه افت شاخص اصلی سهام این کشور موسوم به کامپوزیت شانگهای در ظهر روز سه شنبه به میزانی بیش از ۷.۶

آگهی

با وجود نگرانی نسبت به وضعیت بازارهای مالی چین و ادامه افت شاخص اصلی سهام این کشور موسوم به کامپوزیت شانگهای در ظهر روز سه شنبه به میزانی بیش از ۷.۶ درصد، بهبود تدریجی در بازارهای سهام اروپایی مشاهده می شود.

به گفته تحلیلگران، رکود اقتصادی در چین منجر به بهبود وضعیت بازارها در اروپا و ایالات متحده آمریکا شده است.

در این روز، شاخص سهام در بورس فوتسی لندن ۳.۵۶ درصد و شاخص سهام بورس فرانکفورت ۴.۶۱ درصد افزایش یافت. شاخص سهام در بورس آتن نیز که روز دوشنبه با کاهش ۱۱ درصدی مواجه شده بود، ظهر روز سه شنبه ۷.۶۸ درصد رشد داشت.

شاخص اصلی بورس هنگ کنگ نیز که در روز دوشنبه تحت تاثیر افت شاخص در بازارهای چین قرار گرفته بود، روز سه شنبه به میزان ۰.۷۲ رشد داشت.

روبرت هالور، رئیس مرکز تحقیقات بازار در بادر بانک آلمان می گوید: «وضعیت در چین زمانی بهتر خواهد شد که آنها بپذیرند دیگر رشد دو رقمی وجود نخواهد داشت. البته آنها رشد خواهند کرد و همچنان یکی از بزرگترین بازیگران در صحنه جهانی باقی خواهند ماند، پس از آن است که وضعیت بازارها بهتر خواهد شد. اروپا نیز با توجه به کاهش سطح تقاضاها، باید به این موضوع توجه کند. بطور مثال در فرانسه و اسپانیا، طی دو سه سال اخیر هیچ تقاضایی برای خرید خودروهای نو وجود نداشته است. بنابراین هرچه اقتصاد جهان به ثبات و پایداری نزدیکتر شود، دلیل کمتری برای نگرانی وجود خواهد داشت.»

تحولات در بازارهای چین از زمانی آغاز شد که بانک مرکزی این کشور تصمیم گرفت نرخ بهره را به میزان ۰.۲۵ درصد کاهش دهد و از میزان ذخایر مورد نیاز بانکهای چینی نیز بکاهد، امری که منجر به تزریق قابل توجه نقدینگی به بازار شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روپیه بلای جان تجارت نفت روسیه با آسیا؛ سیاست دلارزدایی مسکو با مشکل مواجه شد

قیمت دلار در افغانستان به پایین‌ترین حد در ۶ سال گذشته رسید؛ هر افغانی ۷۰۰ تومان شد

آرامش بازرهای بورس اروپایی در آستانه برگزاری انتخابات فرانسه