Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رقابت بر سر تولید اپلیکیشنهای رهیابی ماهواره ای جدید

رقابت بر سر تولید اپلیکیشنهای رهیابی ماهواره ای جدید
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در این برنامه «دنیای تجارت» به محله «کاناری وارف»، یکی از مناطق تجاری مهم در لندن رفتیم تا شما را با فرصتهای موجود برای شرکتهای کوچک و متوسط اروپایی

در این برنامه «دنیای تجارت» به محله «کاناری وارف»، یکی از مناطق تجاری مهم در لندن رفتیم تا شما را با فرصتهای موجود برای شرکتهای کوچک و متوسط اروپایی در زمینه اپلیکیشنهای مربوط به رهیابی و ماهوارها آشنا کنیم.

با کاترین اشتورم، نماینده یکی از بزرگترین شبکه های نوآور در این زمینه که شرایط خوبی هم دارد، گفتگو کردیم.

کاترین اشتورم می گوید: «حجم بازار جهانی تا سال ۲۰۲۲ بالغ بر ۲۵۰ میلیارد یورو تخمین زده می شود. امروز ۶ تا ۷ درصد اقتصاد اتحادیه اروپا وابسته به دسترسی آسان به سیگنالهای رهیابی ماهواره ها است.»

در دسترس بودن سیگنالهای رهیابی ماهواره ها به طور خاص به اقتصاد دیجیتال مربوط می شود.

این فناوری در سال ۲۰۰۹ توسط یک شرکت کوچک به نام آی ژئولایز (iGeolise) توسعه یافت. در این شرکت ۱۱ شغل ظرف ۶ سال ایجاد شده است و حجم معاملات هر سال ۴ برابر شده و نمایندگی آن هم در کوئناس در لیتوانی افتتاح شده است.

بخشهای خرید و اجاره مسکن، جستجوی کار و یا گردشگری بزرگترین بخشهای اینترنتی استفاده کننده از این فناوری در بریتانیا هستند.

چارلی دیویس، از پایه گذاران اپلیکیشن آی ژئولایز می گوید: «گزینه مدت زمان سفر به مشتریان ما امکان داده است که تنها با جستجوی زمان به جای فاصله، تعداد افراد فعال بر روی سایت خود را سه برابر کنند. این امر بدین معنا است که مشتریان در عمل می توانند تجارت بیشتری را با همان تعداد استفاده کننده انجام دهند.»

این برنامه از داده های رهیابی ماهواره ها و جی پی اس و همچنین خدمات اروپایی اِگنوس (EGNOS) یا خدمات اروپایی رهیابی با پوشش ثابت بر روی زمین استفاده می کند.

در حالی که برنامه آی ژئولایز از اطلاعات بدست آمده از اِگنوس استفاده می کند اما خود اِگنوس دقیقا چیست؟

کاترین اشتورم در این مورد می گوید: «اِگنوس سامانه ای است که پیش از پروژه گالیلئو (گالیله) وجود داشته و از ماهواره هایی بر روی مدارِ زمین ثابت و از شبکه ای از ایستگاههایی بر روی زمین در سراسر اروپا، تشکیل شده است. این سامانه، جی پی اس(سامانه موقعیت یاب جهانی) را بهبود می بخشد و نه تنها آن را موثق تر می کند بلکه دقیق تر و مجانی هم هست. در دسترس است و تمام کارآفرینان می توانند همچون چارلی از آن استفاده کنند.»

در سال ۲۰۱۲ شرکت آی ژئولایز جایزه رقابت رهیابی ماهواره ای اروپا را بدست آورد. این جایزه یک ساز و کار حمایتی گسترده برای کارآفرینانی که به نوآوری در این بخش اقدام می کنند، بخشی که قسمتی از بودجه آن توسط کمیسیون اروپا تامین می شود.

چارلی دیویس در مورد این جایزه می گوید: «پیروزی در این رقابت، کسب و کار ما را سرعت بخشیده. نه تنها ما را وارد جامعه ماهواره ای کرده بلکه ۵ هزار پوندی که جایزه گرفتیم به ما اجازه داد که اولین نمونه ابتدایی مان را بسازیم. علاوه بر آن اولین کارزار بزرگ روابط عمومی که ما در پی آن انجام دادیم، به ما اجازه داد که اولین مشتری بزرگ بریتانیایی خود را بدست آوریم.»

علاوه بر جایزه اهدایی سالانه، این رقابت به کارآفرینان امکان دسترسی به حدود ۱۳۰ فعال این بخش، ۲۴۰ کارشناس بین المللی و ۴۰ مرکز رشد تخصصی را فراهم می کند.

دوره آینده این رقابت در بهار سال ۲۰۱۶ برگزار می شود.

اما کلیدهای موفقیت برای فردی که مایل است از فرصتهای عالی ارائه شده در این بخش بهره ببرد، چیست؟

کاترین اشتورم در می گوید: «باید حمایت و تخصص متعهدانه داشت. باید به شرکای مناسب دسترسی داشته باشید و توجه بین المللی را جلب کنید. این دقیقا همان چیزی است که ما ارائه می کنیم: ما به شما و کارآفرینان کمک می کنیم که اپلیکیشن های فضایی و نوآورانه خود را پیش ببرید.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمک بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب و کارهای کوچک در گرجستان

بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند

چگونه شرکت اسکاتلندی تولید انرژی پاک توانسته فراز و نشیب بازار را پشت سر بگذارد؟