رونق بازار دوچرخه های الکتریکی در اروپا

رونق بازار دوچرخه های الکتریکی در اروپا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دوچرخه های الکتریکی این روزها در اروپا طرفداران زیادی دارند. شواینفورت در آلمان یکی از مراکز تولید این دوچرخه هاست. چگونه می توان از رونق بازار این دوچرخه ها بهره برد؟ نوآوری ها در این زمینه چه هستند

شواینفورت آلمان خانه دوچرخه های الکتریکی در اروپاست که این روزها محبوبیت زیادی دارند.

شرکت موسوم به «وینورا گروپ»، یکی از پیشروترین شرکتهای تولید کننده این دوچرخه هاست. این شرکت روش کامل جدیدی برای فروش این دوچرخه ها ابداع کرده است.

مورنو فیوراوانتی از کنفدراسیون صنعت دوچرخه در اروپا، درباره رونق بازار این دوچرخه ها می گوید: «امسال قرار است بیش از یک میلیون دوچرخه الکتریکی در اروپا تولید کنیم. بیش از ۷۰ هزار کارمند در۶۰۰ شرکت تجاری کوچک و متوسط داریم.»

سوزان پوئلو، مدیرعامل شرکت «وینورا گروپ» درباره تاثیری که تولید این دوچرخه ها در اشتغالزایی داشته است، می گوید: «در سال ۲۰۱۰ صدوهشتاد نفر برای ما کار کردند و ۱۲۰هزار دوچرخه ساختیم. امسال ۳۲۰ نفر در استخدام ما هستند و ۲۵۰ هزار دوچرخه تولید خواهیم کرد. با ساخت این دوچرخه ها تعداد فراوانی شغل در آلمان ایجاد شد.»

سرعت این دوچرخه ها می تواند به ۴۵ کیلومتر در ساعت برسد، از این رو راندن آنها نیاز به گواهینامه دارد. دوچرخه هایی که سرعتشان بیش از ۲۵ کیلومتر در ساعت و توان موتور الکتریکی آنها بیش از۲۵۰ وات است باید تا آخر سال جاری میلادی استانداردهای جدید اروپا را برآورده کنند.

به اعتقاد خانم پوئلو شکل نهایی محصول شرکت «وینورا گروپ» اهمیت فراوان دارد. وی در اینباره می گوید: «هدف این است که استانداردهایی با کیفیت بالا ایجاد کنیم که امنیت مصرف کنندگان دوچرخه های ما را تضمین کند و در وهله بعد اینکه نمونه های کپی ارزان قیمت وارد بازار اروپا نشود.»

مورنو فیوراوانتی می گوید که تجربه های شرکت «وینورا گروپ» در تدوین قوانین در اروپا در این زمینه مفید است. وی می افزاید: «به دلیل نوآوریهای شرکت سوزان اطلاعات جدید زیادی برای کمیسیون اروپا در بروکسل داریم. حالا بر اساس این داده های به روز شده مقررات جدید خواهیم داشت.»

در سه سال آینده بازار دوچرخه الکتریکی می تواند سه برابر بزرگتر شود. ایمنی این دوچرخه ها روزبه روز بیشتر هم می شود و از آنجایی که نسبت به سایر وسایل حمل ونقل شهری محیط زیست را کمتر آلوده می کند، انتظار می رود هم چنان سود بیشتری به جیب کسانی سرازیر کند که در این زمینه سرمایه گذاری کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمک بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب و کارهای کوچک در گرجستان

بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند

چگونه شرکت اسکاتلندی تولید انرژی پاک توانسته فراز و نشیب بازار را پشت سر بگذارد؟