Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

پرتغال هم مثل یونان در گرفتاری است

پرتغال هم مثل یونان در گرفتاری است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت اسپانیا تصور نمی کند که مسائل یونان تاثیری بر این کشور داشته باشد و می گوید یونان هم باید مثل اسپانیا طبق مقررات رفتار کند.

آگهی

نتیجه رفراندوم روز یکشنبه یونان روشن نیست اما پیامد منفی خروج احتمالی یونان از منطقه یورو بروی پرتغال و اسپانیا یک واقعیت خواهد بود.

دولت اسپانیا تصور نمی کند که مسائل یونان تاثیری بر این کشور داشته باشد و می گوید یونان هم باید مثل اسپانیا طبق مقررات رفتار کند.

آنتونیو لوپز استوریز، نماینده پارلمان اروپا می گوید: “اسپانیا قادر به رویارویی با پیامدهای (منفی) یونان است. اسپانیا مقررات منطقه مالی یورو را مراعات کرده است.راه حلهای اروپا هم در اختیار اسپانیا قرار دارد. علاوه بر این، اوضاع مالی اسپانیا با برخی دیگر از کشورهای اتحادیه اروپا و منطقه مالی یورو متفاوت است.”

اما یک نماینده دیگر پارلمان از حزب سبزها معتقد است که شرایط تحمیل شده یونان باید تعدیل شود. او می گوید: “معتقدم که برای حل کامل مسائل یونان، باید بخش اعظم دیون این کشور بخشیده شود.”

سه سال پیش، بانکهای اسپانیا در چهارچوبی متفاوت از یونان با کمک مالی اروپا از ورشکستگی نجات داده شدند. نخست وزیر پرتغال می گوید این کشور پیرو خوبی است، اما یک نماینده پارلمان اروپا از کشور پرتغال نظر دیگری دارد: “تلاش شد که به مردم بقبولانند که ما همه دیون خود را پرداخت کرده ایم، اما این واقعیت ندارد. دیون ما هم مثل قروض یونان غیرقابل پرداخت است. بیکاری همچنان سیر سعودی می پیماید. شکاف میان فقیر و غنی و فقر هم بیشتر می شود. ما موفق نشده ایم. ما همان گرفتاری هایی را داریم که یونان دارد با این تفاوت که مردم یونان فرصت تصمیم گیری دارند و ما نداریم.”

در ماه فوریه، الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان پرتغال و اسپانیا را متهم کرد که علیه دولت او دسته بندی کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت

چرا شمار زنان شاغل و جویای کار در اروپا بیش از آمریکای شمالی است؟