Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نظرات شهروندان یونان در آستانه برگزاری همه پرسی

نظرات شهروندان یونان در آستانه برگزاری همه پرسی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نخست وزیر چپگرای یونان، قصد دارد پیشنهاد وام دهندگان برای تمدید زمان برنامه حمایتی یونان را به همه پرسی بگذارد. رفراندومی که بر تعرفه های آن، بر خلاف معمول، «نه» در بالا قرار دارد.

آگهی

یکی از مقامات یونان گفت این کشور قسط ۱.۶ میلیارد یورویی بدهی خود را پرداخت نخواهد کرد. این پول قاعدتا باید فردا به بستانکاران می رسید. این در شرایطی است که دولت یونان بانک های این کشور را تا روز سه شنبه آینده تعطیل کرده و شهروندان فقط می توانند روزانه ۶۰ یورو از باجه های خودپرداز دریافت کنند.

زنی بازنشسته، بیرون یک فروشگاه مواد غذایی، می گوید: «نمی شود که پول من را نگه دارند. امروز باید حقوقم را می گرفتم. چطور خرید کنم؟ مجانی که به آدم چیزی نمی دهند.»

زن دیگری می افزاید: «به نظرم مردم بیش از حد ترسیده اند. این شرایط چند روزی دوام خواهد داشت و سپس همه چیز خوب می شود. مردم بی دلیل در پمپهای بنزین و سوپرمارکتها صف بسته اند. الآن از سوپر می آیم، برخی جوری خرید می کردند که گویی جنگ است.»

شرایط جدید، هجوم شهروندان به جایگاه های توزیع سوخت و همچنین فروشگاه های مواد غذایی را در پی داشته است. خطر خروج یونان از حوزه یورو بوضوح بر کشور سایه انداخته است.

شهروندی در انتظار دریافت سوخت می گوید: «خیلی از چیزها به این بستگی دارد که شرکتها بسهولت قادر به پرداخت دستمزدها باشند. امیدوارم توافق حاصل شود. اوضاع سختی است.»

شهروند بازنشسته دیگری در مخالفت با طرح پیشنهادی اروپا می گوید: «وام دهندگان می خواهند ما را خفه کنند. به ما فشار می آورند. مساله این است که تا کجا دوام خواهیم آورد.»

الکسیس سیپراس، نخست وزیر چپگرای یونان، قصد دارد پیشنهاد وام دهندگان برای تمدید زمان برنامه حمایتی یونان را به همه پرسی بگذارد. رفراندومی که بر تعرفه های آن، بر خلاف معمول، «نه» در بالا قرار دارد.

میکالیس آرامپاتزوگلو، خبرنگار یورونیوز در یونان می گوید: «یونانیان، غرق در تردید، باید برای آینده کشورشان تصمیم بگیرند. تاکنون از تنش خبری نیست. حکومت بر وجود میزان کافی سوخت تاکید کرده اما بعضی، نگران، برای دریافت سوخت صف کشیده اند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مردم یونان از همه پرسی استقبال می کنند

با تایید پارلمان، یونان به استقبال همه پرسی برنامه کمکهای مالی می رود

نگرانی اروپا از پیروزی احتمالی دونالد ترامپ؛ داستان زیان ۱۵۰ میلیارد یورویی چیست؟